Kā informēts Brīvdabas muzeja oficiālajā Facebook profilā, Brīvdabas muzejs savā pulkā aicina brīvprātīgos – plānotie darbi 2016. un 2017. gadā būs gana interesanti un aizrautīgi.

Pirmā tikšanās paredzēta Putras dienā, kas ir 9. oktobrī – tiks izzinātas tradīcijas un vārīta putru kopā ar Zemgales dižsaimnieci Dairu Jātnieci no z/s “Vaidelotas” (darbības vieta tiks precizēta).

Otrā tikšanās paredzēta  Mārtiņdienā – 6. novembrī. No plkst. 10.00 kopā ar folkloristiem Aīdu Rancāni un Andri Kapustu iepazīšanās ar maskošanās tradīcijām, masku izgatavošanas darbnīca  (pēc iespējas – līdzi jāņem iedomātie materiāli savām maskām), plkst. 12.00 kopā ar folkloras kopām “Grodi” un GARATAKA došanās rotaļās, iesaistoties Mārtiņdienas pasākumā.

Tālākie pasākumi:
1. 26. – 23. decembris (Gaismas spēles), ziemas aktivitātes.
2. Janvāris – iepazīšanās ar muzeja krājumu.
3. Februāris – iepazīšanās ar muzeju krājumu, līdzdalība Meteņos.
4. Marts – dabas mēnesis.
5. Aprīlis – uz talku.
6. 1. maijs – prof. Mārtiņa Kuplā ekskursija un Vasaras sezonas svinības (maijs – jūnijs: palīdzība Gadatirgus sagatavošanā)
7. Vasaras Saulgriežu (rituālās) svinības muzeja nodaļās Papes Ķoņu ciema “Vītolniekos” (Rucavas novads), muzejā “Vēveri” (Vecpiebalgas novads).
8. Jūlijs – Maizes diena Saimes godos.
9. Augusts – Mūsdienu amatniecības festivāls.
10. Septembris – līdzdalība Amatu un Rotaļu dienā.

Kā ziņo Brīvdabas muzejs – tikšanās regularitāte tiks apspriesta. 

Interesentiem: kontaktpersona – Izglītības un informācijas nodaļas vadītājs Igors Ziemelis; e-pasts: igors.ziemelis@brivdabasmuzejs.lv; tālr.: 28665797.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube