Neviens stāsts par amerikāņu Mežonīgajiem Rietumiem nav pilnīgs bez spoku stāstiem. Ņūmeksika ir pilna ar pilsētām, kas ir kalpojušas kā kalnraču uzplaukums, pētot tirkīzu, urānu, sudrabu, varu, zeltu, ogles un pat naftu. Ir aprēķināts, ka Ņūmeksikā, iespējams, atrodas līdz pat četrsimt vecām kalnrūpniecības pilsētām, kas ar laiku tika pamestas.

Daudzās no šīm pilsētiņām joprojām ir neliels iedzīvotāju skaits. Tur uzturas tie, kuri vēl strādā mazumtirdzniecības uzņēmumos un darbā ar tūristiem. Dažas no pilsētiņām vēl ir iespējams apskatīt un apciemot, lai gan tur atrodas vien dažas celtnes, jo pārējās drošības apsvērumu dēļ ir tikušas nojauktas.

Pilsēta Hillsboro tika dibināta 1877. gadā, kad Melno klanu grēdas austrumu pusē tika atklātas zelta raktuves. Sākumā pilsēta bija piepildīta ar teltīm un kalnračiem, kas ātri vēlējās kļūt bagāti. Laikam ejot, teltis tika aizstātas ar nelielām koka būdiņām. Drīz vien ar 1800 saloniem, veikaliem un pat pastu šī pilsēta tika oficiāli reģistrēta. Šajā pilsētiņā joprojām dzīvo neliels skaits cilvēku, kas diemžēl pastāvīgi samazinās.

Linkolna pilsēta, kas ir slavena ar Lawrence Murphy” un “Jimmy Dolan” veikalu, ir viens no populārākajiem tūrisma objektiem Ņūmeksikā. Šī pilsēta vidēji gadā piesaista ap 45 000 tūristu. Kad 1850. gadā tā tika dibināta, pilsēta tika saukta par Las Placitas del Rio Bonito, taču 1869. gadā nosaukums tika mainīts uz Linkolnu.

Lake Valley ir īsta spoku pilsēta bez iedzīvotājiem. Tiek minēts, ka 19. gadsimta sākuma gados tā saucamajā “Kāzu Kambarī” bija iespējams saražot vairāk nekā divas ar pusi miljons unces sudraba, un tas kļuva par svarīgu pieturu dzelzceļa posmā. 1893. gadā tika pielikts punkts sudraba meklējumiem un pilsēta tika pamesta. Zemes apsaimniekošanas pārvalde ir atjaunojusi veco skolas ēku, ko pārvērta par nelielu muzeju, kur artefaktus ziedojuši vietējie iedzīvotāji. Arī “Kāzu Kambaris” ir atjaunots un pieejams apmeklētājiem.

Šīs ir tikai dažas no daudzajām spoku pilsētām, kas var tikt apskatītas Ņūmeksikā. Lai gan tur nav daudz cilvēku, nereti šīs pilsētas vēl joprojām ir bagātīgs minerālu avots visiem dārguma meklētājiem.

Saistītās tēmas: ASVŅūmeksikaPamestasPilsētasVēsture

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube