Senos laikos Persijas impērijas spēks aptvēra gandrīz visu Āziju. Kaimiņvalstis neko nevarēja iebilst pret Ahmenidova agresīvo politiku. Katrs lieks vārds tikai pastiprināja milzīgo armiju, kuru komandēja spēcīgākie militāristi. Par pārsteigumu arheologiem, pirms divtūkstoš gadiem apglabāto karavīru DNS atklāja, ka jau tajā laikā sievietes aktīvi cīnījās par savām tiesībām, aizstāvot savas pozīcijas kaujas laukā ar zobenu rokā. Neskatoties uz to, ka daži cilvēki ir dzirdējuši par šīm amazonēm, viņu drosme, saprāts un varonība ir atsevišķu leģendu vērta.

Tomirisa. Karaliene – karavīrs

Tomirisa tiek uzskatīta par mežonīgāko no visām sievietēm, kas jebkad ir dzīvojušas. Šī sieviete bija neiecietīga pret citiem, kas uzdrošinājās ielauzties viņas teritorijā vai tronī. Gudra un nežēlīga meitene, kas slavena ar militārām uzvarām. Pie tam Tomirisa bija pazīstama ar savu ģeniālo spīdzināšanu – viņa lika ienaidniekiem pašiem veikt savu kastrāciju.

Banu. Babaka sieva

816. gadā mūsu erā Banu un viņas vīrs Babaks vadīja arābu kalifāta pretestības spēku, sargājot viņu cilšu teritoriju. Banu bija ļoti pieredzējusi loka šāvēja un pievilcīga, taču brutāla komandiere. 23 gadu laikā viņa ar vīru nezaudēja nevienu cīņu.

Khawlah bint al-Azwar

Šī sieviete bija musulmaņu armijas dziedniece, kas vēlējās izplatīt Allaha vārdu visā Persijā. 7. gadsimtā pirms mūsu ēras Niknās kaujas laikā pret Bizantijas impēriju mira Khavlahas brālis: ar skumjām un naidu viņa novilka dziednieces drēbes, paslēpa seju zem zaļas šalles un bezbailīgi devās nežēlīgajā cīņā. To redzot, daudzi bizantieši atbalstīja dziednieci un pat nostājās viņas pusē.

Aprinka. Sasanīdu karavīrs

Persiešu karavadoņa meita izauga blakus kauju skaņām. Aparinka devās tēva pēdās un kļuva par profesionālu karavīru, vēlāk iegūstot karavīru kapteiņa titulu.

Panteja. Nemirstīgo komandiere

Panteja tika uzskatīta par vienu no veiksmīgākajām komandierēm Kīra Lielā armijā. Pēc Babilonijas impērijas iekarošanas Panteja organizēja nemirstīgo vīriešu eliti, kuri iedvesmoja ienaidnieku bijību. Katrā kaujā precīzi bija 10 000 karavīru – kritušie uzreiz tika nomainīti pret jauniem, apmācītiem karavīriem.

Zenobija

Zenobija bija viena no tām retajām personām, kura uzdrošinājās apstrīdēt Romas autoritāti. Gudrs politiskais Zenobijas “uzbrauciens” varēja izraisīt sāpīgu triecienu lielajai impērijai. Viņa uz vienlīdzības pamatiem uzturēja attiecības ar kaimiņvalstu militārajiem un politiskajiem vadītājiem.

Saistītās tēmas: AmazonesCīkstonesPersijaVēsture

youtube icon
Abonēt youtube