Eiropas Parlamenta (EP) deputāti šodien balsos par stingrāku drošības novērtējumu materiāliem, kas atrodas saskarē ar pārtiku, informēja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

Deputāti uzskata, ka Eiropas Savienībai (ES) jāturpina saskaņot drošības prasības materiāliem, kas saskaras ar pārtiku un kurus izmanto ikdienā, – pārtikas iepakojumam, virtuves piederumiem un traukiem. Kā norādīts nesaistošajā ziņojumā, tikai daži no šiem materiāliem tiek pietiekami pārbaudīti attiecībā uz to nekaitīgumu cilvēka veselībai.

Dažādi materiāli atkarībā no to sastāva var negatīvi ietekmēt pārtiku. Kā norāda EP deputāti, šādos gadījumos ķimikālijas, kas nāk no materiāliem, var apdraudēt cilvēka veselību vai mainīt pārtikas produktu ķīmisko sastāvu.

Šobrīd ES tiesību akti piemēro īpašas drošības pārbaudes tikai četriem no 17 materiāliem, kas tiek izmantoti saskarē ar pārtiku: plastmasai, keramikai, reģenerētai celulozes plēvei un “aktīvo un viedo materiālu” izstrādājumiem.

Ņemot vērā šādu materiālu izplatību ES tirgū un risku, ko tie var radīt cilvēka veselībai, EP deputāti norāda, ka Eiropas Komisijai jāizvirza kā prioritāte izstrādāt konkrētus ES noteikumus papīram, kartonam, lakai un pārklājuma materiāliem, metālam un sakausējumiem, tipogrāfijas tintei un līmei.

 


Info:BNS

Foto: choice

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube