Shah Cheragh” ir kapu piemineklis un mošeja, kas atrodas Širazā Irānā. Tulkojumā šo mošeju varētu saukt par “Gaismas karali”, un tiklīdz redzi mošejas iekšpusi, skaidrs, kādēļ nosaukums ir tieši šāds.

Elpu aizraujošais mošejas iekšpuses dizains veidots no miljoniem smalku spoguļu gabaliņu, kas neticami skaistā veidā atstaro gaismu visos iespējamos virzienos. Taču vietai, kur atrodas šī mošeja, ir diezgan noslēpumains stāsts.

Saskaņā ar kādu teiku, apmēram 900 gadus pirms mūsu ēras, kāds ceļotājs šajā vietā saskatīju ko mirdzam. Viņš tuvojās šai vietai, lai noskaidrotu, kas tas ir, un atklāja izgaismotu kapu. Kapā gulēja zārks un tajā bruņots kungs, kurš, kā izrādījās, bija kāds ļoti ietekmīgs musulmanis. No tā brīža, šī vieta tika uzskatīta par svētu, un šis bija galamērķis neskaitāmiem šiītu svētceļojumiem.

Mošeja tika uzbūvēta, lai kalpotu kā mājvieta šai kapavietai, taču ar laiku tās struktūra kļuva arvien sarežģītāka.

Kaut arī gadu gaitā cilvēki, daba un laiks šo vietu nav žēlojuši,  tā laika mantojums joprojām skaidri redzams. Mošejas iekšiene joprojām mirdz, kā no dimantiem veidota, un šī vieta piesaista kā svētceļniekus, tā arī tūristus no visas pasaules.

Saistītās tēmas: fotoIrānakapa piemineklismošejaShah Cheraghspogulis

youtube icon
Abonēt youtube