Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) atcēlis Āfrikas cūku mēra (ĀCM) karantīnu Gulbenes novada Stradu pagastā, kur zemnieku saimniecībā “Rubeņi” 8. augustā mājas cūkām tika konstatēts vīruss, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Inficētās novietnes īpašnieks atbilstoši noteiktajām prasībām ir pabeidzis fermas mazgāšanu un dezinfekciju, atbilstoši normatīviem veikti arī visi nepieciešamie cūku klīniskie un laboratoriskie izmeklējumi.

Atceļot karantīnu, tiek atļauts no pārējām pagasta novietnēm izvest cūkas un cūkgaļas produkciju.

Kā ziņots, mežacūku populācijā ĀCM šogad konstatēts 832 dzīvniekiem 65 novadu 208 pagastos, kā arī divās pilsētās – Rēzeknē un Pļaviņās. Mājas cūkām mēris šogad konstatēts vienā saimniecībā Vārkavas novadā un divās saimniecībās Gulbenes novadā, kur bija jāizkauj attiecīgi 50, 142 un 119 cūkas.

PVD atkārtoti aicina visus dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri piemājas saimniecībā tur cūkas, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, lai tādējādi pasargātu dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtnē.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014. gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī sērga Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

 

 

Info: BNS

Saistītās tēmas: ĀCMCūkuMērisPVD

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube