Pirmdien, 10.oktobrī, plkst. 13:00 Rīgā, Purvciema apkaimē, tiks atklāta jauna pašvaldības dzīvojamā māja, informēja Rīgas domē.

Bijušais policijas iecirknis Ieriķu ielā 28, kas atradās netālu no tirdzniecības centra “Domina”, nepilna gada laikā ir pilnībā renovēts. Mājas otrajā un trešajā stāvā izbūvēti 48 pašvaldības īres dzīvokļi, kas tiks izīrēti dzīvokļu rindā esošajiem rīdziniekiem, bet ēkas pirmajā stāvā ierīkota pansija ar 20 dzīvokļiem, dežuranta telpu un koptelpu.

Pansija jeb aprūpēta dzīves vieta ir jauns sociālais pakalpojums, un tā domāta vecuma vai invaliditātes pensiju, vai sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmējiem, kuri paši nespēj nodrošināt savu aprūpi un kuriem nav pastāvīgas dzīvesvietas, taču aprūpes apjoms nav tāds, lai būtu nepieciešama atrašanās ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā pieaugušām personām. Klientam jābūt motivētam dzīvot pansijā un jāsamaksā pakalpojuma sniedzējam par dzīvesvietas izmantošanu. Arī ēšanas izdevumus klients segs no saviem ienākumiem. Papildus pansijā tiks nodrošināta diennakts uzraudzība, sociālā darbinieka konsultācijas un aktivitātes klientu socializēšanai.

Nama renovāciju veica būvkompānija “Velve”, kas būvdarbiem devusi desmit gadu garantiju. Katrs dzīvoklis izbūvēts kā ugunsdrošs nodalījums. Inženiertīkli projektēti un izbūvēti tā, lai katrs dzīvoklis būtu autonoms ne tikai klasiskajā izpratnē – ar apkures un ūdens patēriņa kontroli -, bet papildus aprīkojot katra dzīvokļa apkures un ūdens patēriņa attālinātas nolasīšanas sistēmu, kas veidos uzticamu un viegli kontrolējamu datu bāzi.

Jauno pašvaldības dzīvojamo māju Ieriķu ielā 28 atklās Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR) kopā ar SIA “Rīgas pilsētbūvnieks” valdes priekšsēdētāju Ingu Cerbuli, SIA “Velve” tehnisko direktoru Igoru Šenbergu un citām amatpersonām.

Informācija: BNS

Foto: Pixabay.com

Saistītās tēmas: Pašvaldībapurvciemssociālā mājaUšakovs

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube