Šī gada Nobela Miera prēmija piešķirta Kolumbijas prezidentam Huanam Manuelam Santosam par “apņēmīgajiem centieniem izbeigt valsts vairāk nekā 50 gadus ilgstošo pilsoņkaru”, piektdien paziņoja Norvēģijas Nobela komiteja.

Foto: voanews.com

“Prezidents Santoss iniciēja sarunas, kuru kulminācija bija miera līgums starp Kolumbijas valdību un FARC kaujiniekiem un nemitīgi mēģinājis virzīt uz priekšu miera procesu,” teikts komitejas paziņojumā.

Balva arī jāuzskata par veltījumu Kolumbijas tautai, tiem, kuru devuši ieguldījumu miera procesā un pilsoņkara neskaitāmo upuru tuviniekiem, norādīja komiteja.

Kolumbijas valdība un FARC 26.septembrī oficiāli parakstīja vēsturisku miera vienošanos, kas paredzēja izbeigt 52 gadus ilgušo konfliktu.

Taču svētdien notikušajā referendumā valdības un FARC miera vienošanās tika noraidīta ar 50,21% “pret” un 49,79% “par”. Referendumā piedalījās tikai 37% balsstiesīgo kolumbiešu.

Referenduma iznākums bija negaidīts un Santoss pirms referenduma bija paziņojis, ka viņam nav rezerves plāna gadījumam, ja referendumā līgums tiks noraidīts.

Miera prēmijas komitejai šogad bija jāizdara izvēle no rekordliela kandidātu skaita – 376, kas ir gandrīz par simtu vairāk nekā iepriekšējais rekords 2014.gadā.

Pagājušajā gadā Nobela Miera prēmija tika piešķirta Tunisijas Nacionālā dialoga kvartetam par tā izšķirošo ieguldījumu plurālistiskas demokrātijas veidošanā pēc 2011.gada revolūcijas.

Informācija: BNS

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube