Rīgā šodien sāksies Karjeras nedēļa, kas turpināsies līdz 21.oktobrim,  informējis Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Karjeras nedēļā Rīgā piedalīsies 115 skolas, 15 bērnudārzi un 13 bērnu un jauniešu izglītības centri.

Karjeras nedēļa galvaspilsētā sāksies šodien plkst.14 laukumā pie Rīgas Kongresu nama, kad ap 60 Rīgas skolu komandām piedalīsies spēlē “Pilsētas medības”. Spēles ideja ir skolēnu komandas saliedēšana, erudīcijas pārbaude, stratēģijas izstrāde, veicot dažādus ar profesijām saistītus uzdevumus. Spēle risināsies gan Vecrīgā, gan pilsētas centrā.

Kamēr komandas būs trasē, līdzjutēji un pasākuma apmeklētāji laukumā pie Kongresu nama varēs iesaistīties Rīgas bērnu un jauniešu centru organizētajās apdrukas, aksesuāru veidošanas, stikla apgleznošanas, rotu darināšanas, apģērbu dizaina, fotografēšanas, ķīmijas un eksperimentu, inženieru elektronikas, lidmodelisma, animācijas, “beatbox”, krāsu psiholoģijas un citās radošajās darbnīcās.

Pasākumos būs iespēja vērot arī muzikālo projektu “Reiks&Jānis Krūmiņš”, atpūsties kopā ar DJ Artūru Krūzkopu, apmeklēt Tehnobusu, kā arī dzirdēt grupas “Sonus duo” un dueta “Olas” uzstāšanos.

Pēc Karjeras nedēļas atklāšanas galvaspilsētā risināsies dažādi ar karjeru saistīti pasākumi, tostarp starpskolu konkursi, karjeras konsultācijas, erudīcijas spēles, ekskursijas uzņēmumos, semināri un konference pedagogiem, kā arī meistarklases vecākiem.

Rīgas bērnudārzu audzēkņi Karjeras nedēļas laikā varēs doties ekskursijās uz vecāku darbavietām, savukārt vecāki nāks ciemos uz pirmskolu un stāstīs par savu profesiju. Šogad bērniem uzziņai tiks piedāvāts gana plašs profesiju klāsts, tostarp ārsts, laborants, policists, kinologs, komponists, gleznotājs, celtnieks, pavārs, automehāniķis, pilots un bitenieks. Turklāt vairākās pirmskolās arī bērnu vecākiem piedāvās padarboties radošo profesiju – podnieka, galdnieka, gleznotāja un tirgotāja – darbnīcās.

Šogad galvaspilsētā Karjeras nedēļas aktivitātes risināsies arī bērnu un jauniešu interešu izglītības centros. Tajos būs iespēja iesaistīties tematiskās nodarbībās, pildīt radošus testus, darboties mākslinieciskās meistardarbnīcās, izzināt dabas zinību specifiku, iepazīt inženiera, mākslinieka, dizainera, juveliera, kokapstrādes speciālista profesiju, kā arī varēs ieskatīties psiholoģijas zinātnes pamatos. Bērnu un jauniešu centri piedāvās skolēniem doties ekskursijās uz dažādiem uzņēmumiem un institūcijām, kā arī tikties ar konkrētu profesiju pārstāvjiem.

 


Info: BNS

Foto: pixabay

Saistītās tēmas: IndraVildeKrjerasNedēļāVecākuDarbvietas

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube