Pēdējā gada laikā ceļojumā ārpus Latvijas devušies 44% iedzīvotāju, liecina “Latvia Tours Ceļojuma indeksa” rezultāti.

Galvenokārt ārpus Latvijas devušies iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 54 gadiem, un visbiežāk tie bijuši rīdzinieki. No Rīgas pēdējā gada laikā ceļojumā devies 51% pilsētnieku, no citām pilsētām – 42%, bet no laukiem uz ārzemēm devušies 40% iedzīvotāju.

Aptaujas dati parāda arī ienākumu ietekmi uz ceļošanas intensitāti, proti, lielākā daļa jeb 70% iedzīvotāju ar augstu ienākumu līmeni pērn ir devušies ceļojumā. Indekss arī iezīmē, ka biežāk ārpus Latvijas devušās sievietes. 46% no aptaujātajām sievietēm pēdējo 12 mēnešu laikā ir bijušas ārzemēs, savukārt vīriešu īpatsvars ir nedaudz mazāks – 42%.

Kopumā 39% no tiem ceļotājiem, kuri pēdējo 12 mēnešu laikā ir devušies ceļojumā ārpus Latvijas, pilnībā vai daļēji ir izmantojuši tūrfirmu pakalpojumus.

Kā atzīmē SIA “Latvia Tours” direktore Ieva Keiša, to skaitā 21% ceļotāju izvēlējās iegādāties pilna servisa tūrisma firmas organizētos ceļojumus, bet 18% daļu pakalpojumu uzticējuši ceļojumu aģentam, kamēr daļu organizējuši paši.

“Tas skaidrojams ar tūristu pieaugošo interese par drošības situāciju pasaulē, pieaug arī interese par pārdomātiem, drošiem pakalpojumiem un uzticamu servisu. Salīdzinot ceļojuma organizēšanas praksi ar pērnā gada novembrī veiktā “Latvia Tours Ceļojumu indeksa” datiem, redzams, ka pieaudzis to ceļotāju skaits, kas savu ceļojumu plānošanā iesaista tūrfirmas. Tas norāda uz iedzīvotāju vēlmi un vajadzībām pēc garantēta atbalsta, ko nodrošina ceļojumu konsultanti, jebkādu problēmu risināšanā ceļojuma laikā,” skaidro Keiša.

Dati iegūti “Latvia Tours” veidotā “Latvia Tours Ceļojumu indeksa” veiktajā aptaujā, kas notika 2015.gada novembrī, un tajā ar tiešo interviju respondentu dzīvesvietās visā Latvijā tika aptaujāti 1007 respondenti. Bet šī gada augustā tika aptaujāti 1002 respondenti vecumā no 18 līdz 74 gadiem visos Latvijas reģionos. Pētījumā apkopota informācija par Latvijas iedzīvotāju noskaņojumu, viedokli un attieksmi pret dažādiem ar ceļošanu saistītiem jautājumiem. Indekss veidots sadarbībā ar tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centru SKDS.

 

 


Info: BNS

Foto: pixabay

Saistītās tēmas: AptaujaceļojumsLatviajasIedzīvotāji

youtube icon
Abonēt youtube