Līdz 14.oktobrim Bangkokā, Taizemē, notiks Eiropas Savienības (ES) un Dienvidaustrumāzijas valstu asociācijas (ASEAN) ārlietu ministru sanāksme, kurā Latviju pārstāvēs ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Ārlietu ministrijā, tikšanās laikā notiks diskusijas par aktuālajiem globālajiem, reģionālajiem un drošības politikas jautājumiem, tostarp terorismu, radikalizāciju, migrāciju un cilvēktirdzniecību.

Ministri pārrunās arī ekonomiskās sadarbības stiprināšanas iespējas – Brīvās tirdzniecības līgumu slēgšanu un ES un ASEAN dalībvalstu savienojamības stiprināšanu -, kā arī apspriedīs klimata izmaiņu un vides aizsardzības jautājumus.

Rinkēvičam paredzēta uzruna par Austrumu partnerību, ekonomiskajiem izaicinājumiem un drošības politikas jautājumiem.

Sanāksmē tiks pieņemta Bangkokas deklarācija par ES-ASEAN partnerības stiprināšanu kopīgiem stratēģiskiem mērķiem un Bangkokas Rīcības plāns ES un ASEAN partnerības paaugstināšanai stratēģiskā līmenī 2016. un 2017.gadā.

ES-ASEAN formāts ir nozīmīga platforma viedokļu apmaiņai un sadarbības veicināšanai ar Āzijas valstīm, kurās nav Latvijas diplomātiskās pārstāvniecības.

 


Info: BNS

Info: pixabay

Saistītās tēmas: ASEANbangkokaEdgars Rinkēvičs

youtube icon
Abonēt youtube