Šodien ar festivāla ekspozīcijas atklāšanu kinoteātrī “Splendid Palace” sākas Rīgas Starptautiskais kinofestivāls (“Riga IFF”), ziņo “Riga IFF” direktore Liene Treimane.

Fotomākslinieks Andrejs Strokins atradis vērienīgu fotoarhīvu ar Padomju Latvijas kinoteātra “Palladium” aizkulisēm, bet arhitekts Zigmārs Jauja uzzinājis jaunas lietas par Rīgas kinoteātriem. Šovakar pirmizrādi piedzīvos arī Katrīnas Neiburgas īsfilma “Garāža”.

Festivāla pirmā nedēļas nogale būs veltīta ģimenēm, piedāvājot filmas dažāda vecuma bērniem, kā arī notiks diskusija par kino kā mācību līdzekli. Pirmajā nedēļas nogalē tiks piedāvāta arī dokumentālo filmu programma “Artdocfest/Riga”, kuras laikā pirmizrādi piedzīvos Latvijas, Ukrainas un Vācijas dokumentālā filma “Ukrainas šerifi”, kuras režisors ir Romāns Bondarčuks. Programmā “Artdocfest/Riga” iekļautās filmas festivālā tiks demonstrētas tikai vienā seansā.

Festivāla pasākumi norisināsies kinoteātrī “Splendid Palace”, “K.Suns” un “Kino bize”. Biļetes uz festivāla seansiem un pasākumiem iepriekšpārdošanā var iegādāties “Splendid Palace”, “Biļešu servisā” un festivāla mājaslapā “www.rigaiff.lv”.

Festivāla atklāšana notiks rīt.

Jau ziņots, ka “Riga IFF” desmit dienu garumā, līdz 23.oktobrim, piedāvās baudīt astoņas filmu programmas, pirmo reizi tiks piedāvāta industrijas programma kino nozares profesionāļiem, kā arī tiks rīkoti dažādi izglītojoši un saviesīgi pasākumi, zinātniskā konference, vietējo un ārzemju kino profesionāļu tikšanās un semināri.

 


Info: BNS

Foto: rigaiff

Saistītās tēmas: IFFKinoFestivālsrigaiff

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube