Ja kādreiz esi runājusi ar kādu, kurai ir ļoti intensīvs sejas kopšanas režīms, skaidrs, ka kādā brīdī runas sāksies par sejas pīlingu.

Dažām acu priekšā parādās aina, no seriāla “Sekss un lielpilsēta”, kurā Samantai bija patiesi sarkana āda pēc pīlinga procedūras. Taču realitātē no pīlinga procedūrām nevajadzētu baidīties. Bez tam pīlings ir viens no būtiskākajiem sejas kopšanas komponentiem, kas saglabā ādu mirdzošu, tonizētu, gludu un veselīgu. Lai noskaidrotu sīkāk, kas ir pīlings un cik ļoti tas mums vajadzīgs, konsultējāmies ar dermatoloģi Dorisu Deju. 

Pīlings ir maigs process (ļoti svarīgi), kas uzlabo epidermas ārējo slāni vai saucamo raga slāni. Tā kā ādas šūnas nepārtraukti atjaunojas (šis atjaunošanās process aizņem 30 dienas), tad atmirušās ādas šūnas, kas paliek ādas virskārtā, dažkārt var radīt pelēku sejas krāsu un kavēt dažādu sejas kopšanas līdzekļu un ūdens uzsūkšanos ādā.

“Pīlings galvenokārt paredzēts tam, lai palīdzētu ādai atbrīvoties no atmirušajām ādas šūnām, bet pārāk neaizraujoties,” skaidro Deja. Ādas šūnu atjaunošanās process notiek dabiski. “Bet, kad kļūstam vecākas vai atkarībā no laikapstākļu maiņas, atmirušās ādas šūnas tik vienkārši nevar noņemt, un tad ir jāņem talkā dažādi palīgi.” Tādēļ pīlings ir labākais palīgs.

Visa šī procesa mērķis ir izlīdzināt sejas ādas raga slāni, nevis to noņemt vai sabojāt. “Dažkārt cilvēkiem patīk lietot produktus, kuros ir riekstu čaumalas vai kas cits īpaši abrazīvs, taču tas nekādi nepalīdz, jo seja tiek vienkārši nobrāzta, nevis izlīdzināta,” skaidro Deja.

Ko darīt un ko labāk nedarīt?

Ir divu veidu pīlingi – fizikālais un ķīmiskais. Fizikālajā veidā ietilpst dažādi skrubji, maskas un sejas birstītes, taču ķīmiskais pīlings balstās uz tādām sastāvdaļām, kā piemēram, glikolskābe, salicilskābe vai pienskābe, kas izšķīdina atmirušās šūnas.

Pirms metodes izvēlēšanās, svarīgi noteikt ādas tipu. Ja āda ir jutīga, Deja iesaka meklēt produktus, kuru sastāvā ir īpaši smalkas daļiņas vai produktus, kuru sastāvā ir fitīnskābe. Jāatceras, ka jutīgai ādai ir nepieciešami maigi un saudzējoši produkti, kas aizsargā, bet attīra ādu.

Tomēr, pat ja tev nav jutīga āda, ar pīlingu nevajadzētu aizrauties. Pietiks ar 2-3 reizēm nedēļā. Un, ja neviļus esi ieguvusi kādu saules apdegumu vai infekciju, piemēram, aukstumpumpas vai izsitumus, šo procesu atliec.

Ja tikai tagad ādu sāc iepazīstināt ar pīlingu, nepāršauj pār strīpu. Sākumā izvēlies maigus produktus, kas spēs paveikt nepieciešamo darbiņu (iesakām produktus ar papaijas fermentiem un vīnogu kauliņu eļļu).

Daudz intensīvākai mājas ārstniecībai, iesakām produktus, kuru sastāvā izmantots alumīnija oksīds un cepamās sodas kristāli. Tie notīrīs un izlīdzinās sejas ādu.

“Šobrīd veikalos nopērkamas elektroniskās sejas tīrīšanas birstītes, kuras ir maigas un vienlaicīgi pilda savu funkciju,” stāsta Deja.  Tomēr, ja vēlies ko pavisam intensīvu, izvēlies mikrodermabrāzijas vai lāzera ārstēšanu. Taču šeit tev spēs līdzēt tikai dermatologs vai lielisks kosmētiķis.

Ja vēlies izlīdzināt sejas tekstūru un toni, tev var palīdzēt retinols. Tomēr Deja uzsver, ka tam nav izteiktas pīlinga funkcijas, bet tas drīzāk ietekmē to, kā šūnas nobriest un veidojas.

Ja jau izmanto retinolu, tad iespējams tavai sejas kopšanas rutīnai pīlings nav jāpievieno vai nav jāizmanto tik bieži.

Taču jebkurā gadījumā atceries – pirms pīlinga sagatavo ādu, to nomazgā, ļauj porām atvērties (iesakām pirms tam atpūtu vannā, lai vannasistabas mitrajā un siltajā gaisā tiktu sagatavota sejas āda) un pēc jebkuras pīlinga procedūras izvēlies kādu barojošu/mitrinošu sejas krēmu, vēlams ar SPF aizsardzību! 🙂

 

Saistītās tēmas: kopšanapīlingssejas ādaskaistumsskrubisveselība

youtube icon
Abonēt youtube