Ļoti liela Latvijas iedzīvotāju daļa neseko, kas notiek varas gaiteņos, liecina SKDS aptauja.

Lai ko arī jautātu par ministriem, pilnīgi visās atbildēs procentuāli lielākais skaits respondentu savu vērtējumu nespēj sniegt. Atkarībā no jautājuma, ministrus nav spējuši novērtēt no 40% līdz pat 70% aptaujāto, vēsta raidījums “LNT ziņu Top 10″. “Citiem vārdiem, tas norāda uz ļoti izteiktu atsvešinātību no varas,” vērtējis SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

To vidū, kas spējuši sniegt savu vērtējumu, visaugstāko novērtējumu izpelnījies aizsardzības ministrs un finanšu ministre. 26% aptaujāto uzskata, ka vislielākais labums ir no Raimonda Bergmaņa (ZZS), bet Danai Reizniecei-Ozolai (ZZS) atzinību veltījuši 24%. Kaktiņa vērtējumā abu ministru popularitātes pamatā ir tas, ka viņiem lielā mērā izdevies izvairīties no skandāliem.

Nākamais, taču jau ar krietni mazāku – 14% aptaujāto – atbalstu ir iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V), bet pēc viņa visi ar vienādu 11% atbalstu seko četri ministri: kultūras, zemkopības, ārlietu un veselības.

Anda Čakša veselības ministres amatā ir nepilnus četrus mēnešus. Vērtējums, viņasprāt, ir adekvāts, tomēr veselības ministre gribētu labāku rezultātu. Viņa vada vienu no visproblemātiskākajām jomām, tāpēc tas, visticamāk, ir tikai laika jautājums, kad viņas reitings sāks kristies, prognozē Kaktiņš.

Aptauja arī izteikti izgaismo, kuru ministru sabiedrība vērtē vissliktāk – tas ir izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (V). Aptaujātie uzskata, ka viņš visvairāk bremzē valdības darbu un ir visnespējīgākais un visnekompetentākais ministrs. Šadurskis tikmēr sevi sauc par vienīgo, kurš premjera Māra Kučinska (ZZS) valdībā ir panācis vislielākās pārmaiņas savā nozarē. Ar to viņš arī skaidro savu nepopularitāti.

Kopumā otrs visnegatīvāk vērtētais ir tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK), bet trešais nepopulārākais Kučinska komandā ir ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

 


Info: BNS

Foto: pixabay

Saistītās tēmas:

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube