Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki pēc tam, kad sākuši kriminālprocesu par iespējamām koruptīvām darbībām saistībā ar kāda objekta nodošanu ekspluatācijā, Jūrmalas būvvaldē izņēmuši dokumentus par uzņēmēja Jūlija Krūmiņa attīstīto “Turaidas kvartālu”, vēsta LTV “De facto”.

“Tur ir iesaistītas personas no Veselības inspekcijas un arī Jūrmalas pilsētas domes. Tas ir trešajā procesā – par to, ka šīs personas, iespējams, prettiesiski rīkojās attiecībā uz dažādu lēmumu pieņemšanu, dokumentu viltošanu noteikta uzņēmuma interesēs,” pastāstījis KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks, apstiprinādams, ka inkriminēta ir arī kukuļņemšana. Viņš gan atteicās komentēt, vai iesaistītas varētu būt arī politiskā līmeņa amatpersonas.

KNAB interesējot ne tikai “Turaidas kvartāla” nodošana ekspluatācijā, bet arī agrāki Jūrmalas domes vadības un deputātu līmenī pieņemtie lēmumi. Jūrmalas pilsētas domes izpilddirektora pienākumu izpildītājs Arturs Grants, vaicāts par KNAB aktivitātēm, atzinis: “Iestāde ir izdarījusi pieprasījumu mums attiecībā par amatpersonām, kas ir pieņēmušas lēmumus par Turaidas 17 būvniecību: gan par būvniecības uzsākšanu, gan par nodošanu ekspluatācijā.” Informāciju KNAB pieprasījis par periodu no “Turaidas kvartāla” būvniecības paša sākuma.

Savukārt no Jūrmalas mēra amata gāztajam Gatim Tuksnim (ZZS) KNAB uzlicis vairākus ierobežojumus – viņam ir liegts apmeklēt ZZS biroju, kā arī tikties ar vairākām personām, piemēram, Krūmiņu, viņa meitu Maiju Čerņavsku, viņa finansistu Jorenu Raitumu un draugu Juri Miķeli, kā arī ar diviem politiķiem no ZZS – deputātiem Valdi Kalnozolu un Augustu Brigmani, kurš savu saistību ar lietu gan kategoriski noliedz.

Tikmēr TV3 raidījums “Nekā personīga” vēsta, ka Krūmiņš sarunās ar pašlaik atstādināto Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāju Aiju Orniņu interesējies, kā varētu ietekmēt “Latvenergo” amatpersonu kukuļošanas lietu, kurā tiek tiesāts Krūmiņam tuvs cilvēks, bijušais “Latvenergo” viceprezidents Aigars Meļko, pie kura automašīnā atrada 146 000 eiro. Pirmā tiesu instance pret Meļko bija maiga, un piesprieda tikai naudas sodus. Tiesa pārkvalificēja smagos kukuļošanas pantus uz daudz maigāko komerciālo uzpirkšanu. Šo spriedumu rakstīja Orniņas kursa biedrene, Rīgas rajona tiesas priekšsēdētāja Inese Siliņeviča.

“Jā, esmu dzirdējusi. Es esmu dzirdējusi no paša Jūlija par Meļko, cik ļoti viņš viņam ir nozīmīgs draugs, cik viņš viņu augstu vērtē. Vai viņš man ir prasījis, ko tur var sakārtot, ko tur var darīt? Pieļauju, ka viņš ir to teicis,” teica Orniņa, uzverot, ka tālāk ar “Latvenergo” lietas tiesnešiem nav runājusi.

“Naudas piedāvājumu Jūlijs Krūmiņš man nav izteicis, lai gan ar Jūliju esmu daudz uzklausījusi viņa problēmas un risināmos jautājumus. Neesmu pieņēmusi nekādus mantiskus labumus, nejūtos kā amatpersona, kā tiesnese, kas savā darbībā būtu pieļāvusi man inkriminētos pārkāpumus vai jebkādus citus pārkāpumus,” piebildusi atstādinātā tiesnese.


Info: BNS

Saistītās tēmas: KNABKrūmiņšTuraidasKvartālsVideo

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube