Par Lietuvas vīriešu basketbola izlases galveno treneri kļūs Daiņus Adomaitis, kurš savulaik kā spēlētājs pārstāvēja Latvijas klubu “Barons”/LMT, vēsta portāls “15min.lt”.

Sagaidāms, ka oficiāls paziņojums par Adomaiša iecelšanu amatā sekos tuvāko divu nedēļu laikā.

Pašlaik 42 gadus vecais Adomaitis, kurš patlaban ir pie Klaipēdas “Neptūnas” stūres, divus gadus pēc kārtas izcēlies Lietuvas Basketbola līgā (LKL), kur iepriekš viņa trenētā Utenas “Juventus” mazliet negaidīti pērn izcīnīja bronzu.

Savukārt iepriekšējā sezonā “Neptūnas” visus pārsteidza, pusfinālā pārspējot Viļņas “Lietuvos rytas” un iekļūstot finālā. Tiesa, šobrīd viņam trūkst galvenā trenera pieredzes augstākajā līmenī.

Iepriekš Adomaitis strādājis arī “Lietuvos rytas” klubā, kur 2014.gadā neilgu laiku bija arī galvenā trenera vietas izpildītājs. Šis speciālists strādājis arī Polijā.

No 2007.gada līdz 2009.gadam Adomaitis spēlēja “Barona”/LMT vienībā, kas bija viņa pēdējais pieturas punkts profesionālā basketbolista karjerā.

Kopā ar Latvijas klubu Adomaitis izcīnīja FIBA Eiropas kausu.

Kā basketbolists Adomaitis spēlējis arī Lietuvā, Polijā, Itālijā un Francijā. Kopā ar Lietuvas valstsvienību viņš 2000.gadā izcīnīja bronzu Sidnejas olimpiskajās spēlēs.

Pēc atgriešanās no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, kurās Lietuvas basketbola valstsvienība palika septītajā vietā, par atkāpšanos paziņoja izlases galvenais treneris Jons Kazlausks.

Kā kandidāti šim amatam tika izskatīti arī tādi speciālisti kā kādreizējais “VEF Rīgas” galvenais treneris Rims Kurtinaitis un Šarūns Jasikevičs.

Ar Riodežaneiro Olimpiādi beidzās 2013.-2016.gada olimpiskais cikls, kurā Lietuvas izlasi vadīja Kazlausks. Šajā laikā tā izcīnīja Eiropas vicečempiones titulu 2013. un 2015.gadā, bet Pasaules kausā pirms diviem gadiem ieņēma ceturto vietu. No kopskaitā 81 spēles šai laikā lietuvieši uzvarēja 61.

Kazlausks pirmo reizi sāka trenēt Lietuvas basketbola valstsvienību 1997.gadā, un 2000.gada Sidnejas olimpiskajās spēlēs viņa vadītā izlase izcīnīja bronzu, bet 2001.gadā pēc sakāves Eiropas čempionātā viņš no šā amata aizgāja.

Kopumā Kazlauska vadībā Lietuvas izlase piedalījās 190 spēlēs, no kurām uzvarēja 133.

 

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: AdomaitisBasketbolsIzlaseLietuva

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube