Barselonas pašvaldība pirmdien atklājusi bijušā Spānijas diktatora Fransisko Franko skulptūras, kuras saniknotie oponenti nomētājuši ar olām.

Izstādes “Franko, uzsvara, republika, nesodāmība un urbānā telpa” ietvaros Barselonas ielās izstādītas pirms vairāk nekā 40 gadiem mirušā diktatora statujas.

Viena skulptūra ir bezgalvains Franko uz zirga, citā pausta pateicība par viņa spēku uzvaru Spānijas pilsoņkarā. Abas izraisījušas cilvēku dusmas un dažas minūtes pēc atklāšanas tika nomētātas ar olām.

Franko upuru grupa sarīkoja klusējošu protestu darbu prezentācijas laikā, bet Katalonijas separātisti skandēja “nekādu fašistu mūsu ielās”.

Kā norādīja Barselonas vicemērs Gerardo Pisarelo, izstādes mērķis ir “nosodīt Franko noziegumus un nesodāmību pat demokrātijā”.

Franko nāca pie varas pēc Spānijas pilsoņu kara, kas noslēdzās 1939.gadā. Viņa valdīšana ilga gandrīz 40 gadus. 1977.gadā pieņemts likums garantē amnestiju par 1936.-1939.gada pilsoņkarā pastrādātajiem noziegumiem un liedz izmeklēt diktatūras laika noziegumus.

 

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: BarselonaFrankoOlasSatuja

youtube icon
Abonēt youtube