Tas brīdis, kad pārtrauc lietot kontracepcijas tabletes un nav vairs jāseko līdzi striktam modinātāja zvanam, lai laikus iedzertu tableti, var šķist, ka esat atvadījušās no kāda laba drauga. Un šis process var radīt dažādus jautājumus, piemēram, kā es pēc tam jutīšos? Vai kļūšu par emocionālu nezvēru? Vai manas menstruācijas (MR) atkal kļūs tikpat neizturamas kā iepriekš?

Saskaņā ar ginekoloģes Lorēnas Strečeres teikto, labākais veids, kā noteikt to, kā jutīsies pēc tam, kad atteiksies no kontracepcijas tabletēm, ir atcerēties, kā juties, pirms vēl sāki tās lietot. Tas nozīmē, ja pirms tam piedzīvoji murgainas naktis, krampjus, pirmsmenstruālo stresu, galvassāpes, tad zini, iespējams, šīs lietas parādīsies atkal.

Tāpat var atgriezties vecās aknes problēmas un briesmīgās garastāvokļa maiņas. Kādēļ tas tā ir? Jo ķermenis pieradis pie stabila hormonu līmeņa – estrogēna un progesterona – kad lieto šīs tabletes, un pēc to pārtraukšanas, ķermenim jāatrod jauns veids, kā šo hormonu līdzsvaru atjaunot, bet līdz tam cietīsi no iepriekšējām problēmām.

Cik ilgs laiks būs nepieciešams, lai MR atgrieztos vecajā ritmā? Saskaņā ar Strečeres teikto, tas atkarīgs individuāli. Dažas sievietes atsakoties no tabletēm, savu ierasto ritmu atgūst pēc diviem mēnešiem, taču citreiz tas var prasīt vairākus mēnešus.

Svarīgi atcerēties, ja neplāno mazuli, noteikti jādomā par papildu izsargāšanās veidu. Lielākoties ovulācijas process sākas pēc diviem mēnešiem, bet ir iespējamība, ka grūtniecība iestājas uzreiz. 

Tāpat šis process ir atkarīgs no vecuma. Strečere stāsta, ka šīs tabletes bieži vien nomaskē menopauzes simptomus, kā piemēram, karstuma viļņus, tādēļ sievietēm jābūt gatavām, ka ar ķermeni notiks fiziskas pārmaiņas.

Strečere uzskata, ka apgalvojumam, ka nereti ir jāpaņem pauze šo tablešu lietošanā, nav zinātniska pamatojuma. Ja vien šie iemesli nav visai personīgi vai medicīniski, kā piemēram, asins recekļu veidošanās risks vai krūts vēzis. Tad nav īsti iemesla šīs tabletes pārtraukt lietot, vienkārši tādēļ, ka “tā vajagot”!

Starp citu, ginekoloģe uzsver, ka šo tablešu lietošanai ir arī daudz labu iezīmju – samazina dzemdes kakla un olnīcu vēža risku, kā arī anēmiju, mazina menstruālās sāpes un asins izdalīšanās daudzumu.
Tātad, kamēr nav citu iespēju, ir daudz iemeslu, kādēļ šīs tabletes jāturpina lietot. 🙂

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube