Džihādistu grupējums “Islāma valsts” ir nolemts sakāvei, otrdien publicētā intervijā apliecināja ASV prezidents Baraks Obama, vienlaikus atzīstot, ka tas notiks pēc “ļoti sarežģītas kaujas”.

“Mūsu koalīcija nerimstoši darbojas pret “Islāma valsti” visās frontēs,” laikrakstam “La Repubblica” atzina prezidents.

Viņš atgādināja par Irākas armijas Mosulas atbrīvošanas operāciju, kā arī to, ka “Islāma valstij” lielu uzvaru Irākas un Sīrijas frontēs nav bijis jau “vairāk nekā gadu”.

“”Islāma valsts” aizsargājas, mūsu koalīcija uzbrūk, un kaut arī tā būs ļoti sarežģīta kauja, esmu pārliecināts, ka mēs uzvarēsim un “Islāma valsts” zaudēs,” sacīja Obama.

Viņš gan arī atzina, ka “Islāma valsts” “joprojām ir spējīga īstenot un iedvesmot teroraktus”, un aicināja uz lielāku starptautisko sadarbību, dalīšanos ar izlūkinformāciju, lielāku robežu drošību.

“Preventīvi soļi pret “vientuļajiem vilkiem” vai nelielajām teroristu šūniņām, kas mūsu valstīs plāno nogalināt nevainīgus cilvēkus, joprojām ir viens no mūsu smagākajiem izaicinājumiem,” atzina Obama.

Teritorijās, kas atrodas “Islāma valsts” kontrolē Sīrijā un Irākā, grupējums cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājis tur “kalifātu” un pastrādājis neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

“Islāma valsts” rindās Sīrijā un Irākā karo 20 000 ārzemnieku, arī 3400 rietumvalstu pārstāvji, februārī, atsaucoties uz ASV izlūkdienestu amatpersonu datiem, ziņoja Savienoto Valstu mediji.

“Islāma valsts” uzņēmusies atbildību par 13. novembrī Parīzē notikušo slaktiņu, kurā tika noslepkavoti 130 cilvēki, kā arī Briseles 22. marta teroraktiem, kuros tika nogalināti 35 cilvēki.

 

Informācija: BNS

Foto: Pixabay.com

Saistītās tēmas: ASVIslāma valstsKaujasObama

youtube icon
Abonēt youtube