Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcija “Cert.lv” šodien organizē bezmaksas portatīvo datoru pārbaudes pie “datorologa”, informēja pasākuma organizētāji.

Kā skaidro “Cert.lv”, “datorologs” ir IT drošības speciālists, kurš var diagnosticēt un, ja iespējams, novērst e-slimības un ļaunatūras datorā, sniegt konsultācijas, kā pasargāt datoru nākotnē. Visi “datorologa” padomi ir bez maksas.

“Datorologs” pieņems no plkst.10 līdz plkst.16 Raiņa bulvārī 29, Rīgā.

“Datorologa” pakalpojums pieejams jebkuram datorlietotājam, kurš vēlas pārliecināties, ka viņa dators nav inficēts, kā arī tiem, kas vēlas izārstēt datoru no iegūtiem datorvīrusiem. “Datorologa” konsultācija palīdzēs arī tiem, kuri nezina, kā pasargāt savus datus, privāto dzīvi un naudu e-vidē. Tiks pārbaudītas arī “Android” un “Apple” ierīces.

Pirms “datorologa” apmeklējuma “Cert.lv” aicina apmeklēt portālu “esidross.lv”, lai noskaidrotu, vai datora IP adrese nav inficēto adrešu sarakstā. Ja datora IP adrese ir inficēta, tad ekrānā parādīsies sarkans brīdinājums.

Šajā “Datorologa akcijā” iesaistīsies drošības eksperti no “Cert.lv” un “Latnet Servisa”.

“Datorologs” nepārbauda datora programmu legālo izcelsmi un neuzņemas atbildību par nelegālu datora saturu.

Kā ziņots, “datorologa” pakalpojumus akcijā gada sākumā izmantoja 59 interesenti. Toreiz kādā datorā tika konstatēti 1446 ļaundabīgi faili.

 


Info: BNS

Foto: pixabay

Saistītās tēmas: Cert.lvDatoraVeselībaDatorologaAkcija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube