Lielākā daļa jeb 86% respondentu visu algu saņem oficiāli, bet 6% norādījuši, ka lielākā daļa no algas ir oficiāla, liecina darba portāla “cvmarket.lv” veiktās aptaujas “Vai saņemat visu algu oficiāli?” dati.

Savukārt 4% aptaujāto ir atzīmējuši, ka saņem tā saukto aplokšņu algu, bet 4% lielāko daļu no algas saņem aploksnē.

“Salīdzinot ar 2015.gadā veiktās aptaujas datiem, kurā piedalījās 380 respondenti, rezultāti nav diži uzlabojušies. Gadu iepriekš visu algu oficiāli saņēma 82% aptaujāto, bet 5% bija norādījuši, ka visa alga tiek maksāta aploksnē,” norāda “cvmarket.lv” pārstāvis Kristaps Kolosovs.

“Dati parāda, ka aizvien Latvijas nodokļu sistēma nav uzņēmējdarbībai visai draudzīga, tāpēc algas nav iespējams izmaksāt oficiāli vai arī sods par šādiem pārkāpumiem ir pārāk saudzīgs, tāpēc darba devēji godprātīgi neizturas pret saviem darbiniekiem. Protams, daļa atbildības ir jāuzņemas arī darba ņēmējiem, kuri piekrīt strādāt par neoficiālu samaksu, taču izvēle vienmēr būs par labu šādam risinājumam, nevis situācijai, kad ienākumu nav vispār,” piebilst Kolosovs.

No reģistrētajiem “cvmarket.lv” lietotājiem atbilžu variantu par algas saņemšanu aploksnē vienlīdzīgi ir atzīmējuši abu dzimumu pārstāvji, kuri lielākoties darbvietu meklē apkalpošanas vai pārdošanas sfērā. Arī visu algu oficiāli saņem gandrīz vienlīdzīgi, mazliet priekšā izvirzoties sievietēm ar vidējo vecumu 36 gadi.

Izvērtējot nesen veikto aptauju arī igauņu portālā “CV Keskus”, kurā piedalījās 1013 respondenti, 889 jeb 87,8% no tiem atzīmēja, ka visu algu saņem oficiāli, bet 62 jeb 6,1% aploksnē, un 62 respondentiem alga tikai daļēji ir oficiāla. Var secināt, ka situācija abās Baltijas valstīs ir vienlīdzīga, īpaši uzsverot, ka tomēr lielākā daļa aptaujāto strādā par oficiālu samaksu. Igaunijā šis rādītājs ir par 1, 76% labāks, taču tajā pašā laikā par 2,12% vairāk aptaujāto nekā Latvijā saņem naudu aploksnē.

“cvmarket.lv” veiktajā aptaujā piedalījās 664 respondenti vecumā no 16 līdz 63 gadiem.

Informācija: BNS

Foto: Pixabay.com

Saistītās tēmas: Algaaploksnesoficiāli

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube