Rīgas un Rīgas zoodārza simbolikā īpaša nozīme ir “zvēru karalim” lauvam. Tā veidols rotā gan pilsētas ģerboni, gan 100 gadus senus zoodārza dokumentus. Tāpēc īpašs prieks, ka šogad, pateicoties Rīgas domes atbalstam, sarūpēta brīnišķīga dāvana Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104. dzimšanas dienā – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīts jauns iemītnieks. Āzijas lauvu mātīte no Tallinas zoodārza ieradās jau 7. oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpu apartamentiem.

2016. gadā Lauvu mītnes āra aploka rekonstrukcijas darbi veikti, pateicoties Rīgas domes, “Baltic Zinc Technics” un apmeklētāju atbalstam. Vēsturiski veidotā “Lauvu bedre” 104 gadu ritējumā piedzīvojusi ceturtās nopietnās pārmaiņas, pārtopot mūsdienīgā un lauvu labturības vajadzībām atbilstošākā veidolā. Rekonstrukcijas laikā īstenoti vairāki tehniski uzlabojumi, kas atvieglos ikdienas soli zooloģiskā dārza darbiniekiem, ļaus omulīgāk justies dzīvniekam, izvēloties sev tīkamāko aploka nostūri atpūtai vai iekārtojoties pakalnā situācijas novērošanai no augšas. Trīs skatu laukumi veidoti, ievērojot universālā dizaina principus, kas ļaus ikkatram apmeklētājam ielūkoties aplokā un ļauties mierīgiem vērojumiem, esot vienā skatu līmenī ar dzīvniekiem.

Lauvu nākotnes plāni Rīgas zoodārzā

Atjaunotais un uzlabotais aploks dod cerības īstenot nākotnes plānus: piedalīties Āfrikas lauvu aizsardzībā un ģenētiskās daudzveidības saglabāšanā. Rīgas zooloģiskais dārzs šobrīd iesaistījies projektā par Etošas lauvu aizsardzību. Jau vairāk nekā 6 gadus Eiropas zoodārzu speciālistu grupa veic pētījumus par retajām Etošas lauvām, lai izveidotu Eiropas zoodārzu un akvāriju asociācijas (EAZA) ciltsgrāmatu. Šajā projektā piedalās vairāk nekā 10 zooloģiskie dārzi, kuri pakāpeniski ar 2017. gadu plāno uzņemt dzīvniekus no Dienvidāfrikas. Rīgas zooloģiskais dārzs iekļauts viens no pirmajiem saņemt 3 Ešotas lauvas – 1 tēviņu un 2 mātītes.


Informācija: Rīgas zooloģiskais dārzs

Saistītās tēmas: aploksnesAtklāšanaLauvaRīgaZooloģiskais dārzs

youtube icon
Abonēt youtube