Džihādistu grupējums “Islāma valsts” nogalinājis 284 vīriešus un zēnus, koalīcijas spēkiem tuvojoties Irākas ziemeļu pilsētai Mosulai, pavēstīja avots Irākas izlūkdienestā.

Viņus džihādisti sagūstīja Mosulā un tās apkaimē, lai izmantotu kā dzīvos vairogus pret koalīcijas uzbrukumu, un nogalināja ceturtdien un piektdien, ziņo avoti.

“Islāma valsts” izmantoja buldozeru, lai sastumtu līķus masu kapā slepkavības vietā – nestrādājošajā Lauksaimniecības koledžā Mosulas ziemeļos.

ANO šonedēļ pauda satraukumu par 550 ģimenēm, kuras “Islāma valsts” aizveda no ciemiem pie Mosulas un izmanto kā dzīvos vairogus pret uzbrūkošajiem Irākas un kurdu spēkiem.

Kauja par Mosulu, kas sākās pirmdien, ir koncentrējusies uz šīs pilsētas apkaimes ciemiem, kas lielākoties ir kurdu apdzīvoti.

Pentagona preses sekretārs karaflotes kapteinis Džefs Deiviss otrdien paziņoja, ka “Islāma valsts” nedēļām ilgi neļauj Mosulas pusotram miljonam iedzīvotāju atstāt pilsētu.

“Mēs zinām, ka viņi tiek izmantoti par dzīvo vairogu, pavisam noteikti,” sacīja Deiviss.

“Viņi tur tiek turēti pret savu gribu. Mēs pēdējā dienā neesam redzējuši nekādas pārmaiņas, ka cilvēki atstātu [pilsētu] vai bēgtu [no tās],” teica Pentagona preses sekretārs.

Lai gan masveidīga civiliedzīvotāju bēgšana no Mosulas līdz šim nav sākusies, ASV prezidents Baraks Obama brīdināja par “ievērojamu” cilvēku pārvietošanos tuvākajās nedēļās un sacīja, ka ANO un citas palīdzības organizācijas ir gatavas reaģēt uz to.

“Mēs esam sagatavojuši plānus un infrastruktūru potenciālas humānās krīzes risināšanai, kuri ir tikpat plaši kā militārie plāni,” Obama sacīja reportieriem.

ANO lēš, ka ofensīvas pirmajās nedēļās par pārvietotām personām kļūs 200 tūkstoši cilvēku, bet ļaunākā scenārija gadījumā viņu skaits var pieaugt līdz vienam miljonam.

ASV vadītā koalīcija un Irākas varas iestādes pagaidām vēlas, lai Mosulas civiliedzīvotāji paliktu uz vietas, jo bažījas par to, ka “Islāma valsts” varētu nogalināt tos, kas tiktu pieķerti bēgot.

 


Info: BNS

Foto: wikimedia

Saistītās tēmas: DžihādistiIslāmasVlstsSlepkavošana

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube