Mēs dzīvojam laikā, kas arvien vairāk atgādina aukstā kara laiku, tāpēc jārod risinājumi ciešai valstu sadarbībai, lai nekādi konflikti nebūtu iespējami, sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs, “Saskaņas” vadītājs Nils Ušakovs, atklājot “Baltijas forumu”.

Kā sacīja politiķis, tas, ka forums pulcē pie viena galda dalībniekus no Eiropas, ASV, Krievijas un citām valstīm jau ir sasniegums, jo dzīvojam laikā, kad, lasot par Rietumu un Krievijas attiecībām, sastopamies ar militāro leksiku. Parādoties arī viedoklis, ka runāt par tirdzniecību un ekonomiku ir kaut kas slikts, piebilda Ušakovs.

Viņš atsaucās uz 1949.gadu, kad bija vēlme panākt tik ciešas ekonomiskas saites starp Vāciju un Franciju, lai nekādi konflikti nebūtu iespējami. Ušakovs novēlēja foruma dalībniekiem piedāvāt risinājumus, lai Rietumu un Krievijas sadarbība būtu tik cieša, ka konflikti nebūtu iespējami.

Ušakovs, atklājot forumu, sacīja, ka viņš ir izbrīnīts, kāpēc šis pasākums notiek Jūrmalā, nevis Rīgā, kā arī novēlēja, lai tas paliktu vienīgais jautājums bez atbildes.

Kā ziņots šodien Jūrmalā notiek ikgadējā starptautiskā “Baltijas foruma” konference “Krievija-Eiropas Savienība (ES): savstarpējās atkarības izaicinājumi un jaunās dienaskārtības veidošana”, kurā paredzēts turpināt pērn iesākto diskusiju par Krievijas-ES attiecībām un to ietekmējošajiem faktoriem.

 

 


Info: BNS

Foto: BNS

 

Saistītās tēmas: BaltijasForumsRīgasMersUŠAKOV

youtube icon
Abonēt youtube