AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Andris Morozovs un nomnieka SIA “KN un partneri” valdes loceklis Armands Gritāns vaino viens otru kukuļa pieprasīšanā un piedāvāšanā, šodien ziņo TV3 raidījums “Nekā personīga”.

“KN un partneri” “Rīgas Centrāltirgū” ienāca pirms 19 gadiem. Tā piederēja “Parex” bankas Kredītu un līzinga departamenta direktoram, pašreizējam Rīgas domes deputātam no “Saskaņas centra” Mihailam Kameņeckim un šīs bankas darbiniekiem. Vēlāk, kad Rīgā pie varas nonāca “Saskaņa”, paplašinājās arī uzņēmuma KN un partneri teritorijas centrāltirgū. Tai iznomāja zivju paviljonu un blakus esošo teritoriju. Firma savukārt, iznomāja to tālāk tirgotājiem. 2014.gadā Kameņeckis savas daļas KN Partneri pārdeva uzņēmējiem, kas apsaimniekoja Nakts tirgu.

Tagad līgums ar uzņēmumu tiek lauzts. Gritāns raidījumam klāstījis, ka lūdzis palīdzību Saeimas deputātam, kādreizējam kolēģim Andrejam Elksniņam (S). Deputāts ieteicis runāt ar “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētāju Morozovu. Viņš Gritānam esot prasījis 600 000 eiro. Gritāns atbildējis, ka viņam šādas naudas neesot. Tad Morozovs pateicis, ka nevarot palīdzēt.

Savukārt “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs apgalvo, ka vēlējies tikai piedzīt parādu par nomu. Un tā neesot tik liela summa.

Pēc sarunas, kurā it kā esot apspriesti 600 000 eiro, firmas vadītājs Gritāns vērsies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā. Savukārt Morozovs esot aizgājis pie Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža ar sūdzību, ka Gritāns viņam grib iedot 30 000 eiro kukuli.

BNS jau ziņoja, ka laužot līgumu, “Rīgas Centrāltirgus” atbrīvojas no apakšnomnieka un tirdzniecības vietu iznomātājas SIA “KN un partneri” īpašnieces un iepriekšējo “KN un partneru” saistību pārņēmējas SIA “Mercados”, pārņemot savā apsaimniekošanā tirgus slēgto teritoriju.

Kā skaidroja Morozovs, lēmums par līguma laušanu ar apakšnomnieku ir pamatots ar to, ka apakšnomnieks, kura apsaimniekošanā līdz 31.oktobrim vēl būs 7700 kvadrātmetru plašā Centrāltirgus slēgtā teritorija, neesot pildījis līgumā paredzētās saistības.

Gritāns atzīmēja, ka, pēc viņa domām, līguma laušana ir nepamatota, kā arī to, ka uzņēmums vērsīsies tiesā, lai apstrīdētu šo Centrāltirgus lēmumu.


Informācija: BNS

Saistītās tēmas: centrāltirgusKukuļošanaNomniekspriekšnieks

youtube icon
Abonēt youtube