Kad esam noguruši un treniņš mūs ir izsmēlis līdz pēdējam, neviļus gribas pastiepties pēc kāda dzēriena. Un bieži vien absolūti vienalga, kāds ir šis dzēriens.

Daudzi no šiem dzērieniem visbiežāk mums nodarīs vairāk ļauna nekā laba, neizbēgami sabojājot smago darbu pirms tam.

Lūk, pieci vissliktākie dzērieni, kurus baudīt uzreiz pēc treniņa:

1. Apstrādātie sporta pieni

Šie sapakotie pieni ir pārpilni ar apstrādātām olbaltumvielām, saldinātājiem un sliktas kvalitātes taukvielām. Tā vietā pagatavo pats savu – sajauc kopā bezpiedevu proteīnu, kakao pulveri, ūdeni un nedaudz medu vai ko citu saldu. Šī vienkāršā olbaltumvielu un ogļhidrātu kombinācija lieliski papildinās glikogēna krājumus uzreiz pēc fizikām aktivitātēm.

2. Saldinātie dzērieni

Iespējams uzskatāt, ka pēc treniņa neliela deva Coca-Cola vai cita saldinātā dzēriena jums nenāks par ļaunu, tomēr tā gluži nav. Šajos dzērienos ir ārkārtīgi daudz tīra cukura, kas pēc treniņa ķermenī uzsūksies momentā. Jā, tas ir ātrs enerģijas avots, tomēr bez jebkādām uzturvērtībām.  Jāpiebilst, ka šādi dzērieni liks justies izslāpušam vēl vairāk. Ja vēlies ko burbuļojošu, bet atspirdzinošu, tad izvēlies gāzētu minerālūdeni. Ja vēlies kādu garšu, pievieno citrona vai laima šķēlīti.

3. Cukurotie sporta dzērieni

Neatkarīgi no tā, ko vēsta dzēriena etiķete, tev nevajadzētu dzert šos burbuļūdeņus uzreiz pēc treniņa. Šajos dzērienus nereti ir daudz vairāk kaloriju, nekā tu vispār zaudēji treniņa laikā. Tā vietā pēc intensīva treniņa, lai organismā atjaunotu elektrolītu līmeni (kālijs, nātrijs), dzer kokosriekstu ūdeni. Tajā ir visas tev tik nepieciešamās uzturvielas.

4. Alkohols

Dažkārt pēc patiesi intensīva treniņa, ir vēlme sevi apbalvot ar ko garšīgu, piemēram, vīna vai viskija glāzi. Tomēr to labāk nedarīt. Treniņa laikā tu zaudē daudz šķidruma, un, tā kā alkohols ir diurētisks, tas var izraisīt ķermeņa atūdeņošanos un vēlāk – īpaši briesmīgas paģiras. Tā vietā izvēlies bezalkoholisku kokteili vai svaigi spiestu augļu sulu. Ja nu tomēr nespēj atturēties no glāzītes alkohola, pirms tam noteikti pabaro ķermeni ar olbaltumvielām un veselīgiem ogļhidrātiem.

5. Kofeīns

Pēc treniņa adrenalīna līmenis jau tā ir augsts un sirds sitas pietiekami strauji, tādēļ kofeīns tavam ķermenim noteikti nav vajadzīgs. Šie dzērieni neremdē slāpes, bet dara tieši pretējo. Ja vēlies papildu enerģiju, savam pēc treniņa olbaltumvielu kokteilim pievieno kakao pulveri.

Saistītās tēmas: AizliegtscukursdzērienisliktiSports

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube