Lai noteiktu stingrāku reģistrācijas kārtību pasta komersantiem, Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Pasta likumā.

Grozījumi nepieciešami, jo praksē nereti pasta komersanti negodprātīgi izmanto savu īpašo statusu un nodarbojas ar kaut ko citu, nevis sniedz attiecīgos pasta pakalpojumus, iepriekš norādījuši likuma izmaiņu autori no Satiksmes ministrijas (SM). Tādējādi līdz ar likuma grozījumiem tiks ieviesta komersanta reputācijas pārbaude.

Likuma grozījumi noteic, ka pasta komersantu regulators nereģistrēs, ja tam nodokļu parādi būs lielāki par 150 eiro, ja būs apturēta uzņēmuma saimnieciskā darbība vai arī sākts tā maksātnespējas vai likvidācijas process. Tāpat komersantu nereģistrēs, ja tam būs atņemtas tiesības sniegt pasta pakalpojumus vai arī nebūs beidzies pakalpojuma sniegšanas aizlieguma termiņš.

Regulatoram būs pienākums 30 dienu laikā informēt komersantu par atteikumu to reģistrēt, paredz likumprojekts. Likumā arī uzskaitīti gadījumi, kad regulators pasta komersantu no reģistra izslēdz. Tāpat regulatoram būs reģistrā jāatzīmē, ka pasta komersantam atņemtas tiesības sniegt pakalpojumus uz trim gadiem, ja tas atkārtoti gada laikā sodīts par akcīzes preču aprites pārkāpumiem.

Pēdējā laikā, piemēram, pieaudzis tādu pasta komersantu skaits, kas ar kravas autotransportu, kuram ir gandrīz tukša degvielas bāka, dodas pāri Latvijas-Krievijas robežai. Kā adresātu komersants norāda pierobežā esošu subjektu vai pat robežai tuvāko degvielas uzpildes staciju Krievijas pusē. Atpakaļ uz Latviju autotransports brauc ar pilnu degvielas bāku. Pēc Valsts ieņēmumu dienesta pārbaudes un soda naudas aprēķināšanas par nepareizu degvielas izlietošanu pasta komersants likvidē uzņēmumu, dibina jaunu un atkal reģistrējas regulatorā par pasta komersantu, norādījuši SM pārstāvji.

Tāpat pasta komersanti nereti ceļu satiksmē negodprātīgi izmanto speciālās caurlaides, kā arī bieži vien nespēj pildīt uzņemtās saistības valsts un pašvaldību iepirkumos.

2014.gada 31.decembrī bija reģistrēti 85 pasta komersanti, no kuriem aktīvi darbojās 61 komersants.

 


Info: BNS

Foto: pixabay

Saistītās tēmas: PastsSMStingrākiNoteikumi

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube