Dažreiz mēs tik ļoti pierodam pie kaut kā, piemēram, stiepjam roku pie telefona, kad izjūtam diskomfortu vai vēlamies novirzīt domas, tomēr galīgi to nepamanām. Tādi ieradumi ne tikai nepalīdz mums normāli socializēties ar cilvēkiem, bet arī laupa mūsu dārgo laiku.

Bloga Live Your Legend autore Čelsija Dinsmore, kura palīdz cilvēkiem atrast sevi, dalījusies ar savu metodi, kā tikt vaļā no bezjēdzīgajiem ieradumiem.

“Bieži vien ar līdzīgu ieradumu palīdzību mēs mēģinām aizbēgt no vientulības sajūtas, garlaicības un neapmierinātības. Saprast, kura no rīcībām pilda šo funkciju un kas aiz tās slēpjas, ir svarīgi, lai labāk sevi  saprastu un dzīvotu pilnvērtīgu dzīvi,” uzskata Čelsija.

 

Tātad, sāksim!

 

Nosaki, kādu ieradumu velies mainīt

Piemēram, vēlēšanās visu laiku turēt rokās telefonu, pārbaudīt e-pastus vai sociālos tīklus.

 

Pamēģini saprast, ko tev dod šis ieradums

Vēlme paņemt telefonu izskaidrojama ar to, ka mēs vēlamies izjust savu svarīgumu un saikni ar citiem cilvēkiem, kā arī aizbēgt no vientulības.

 

Padomā, kāds labs ieradums varēs sniegt tādu pašu rezultātu

Tā vietā, lai ielīstu sociālajos tīklos, pamēģini veikt vienu no sekojošām darbībām:

  • Dziļi ieelpo, tas palīdzēs atgriezties tagadnē, reālajā brīdī.
  • Ieslēdz mīļāko dziesmu. Mūzikai ir kolosāla ietekme uz mūsu garastāvokli.
  • Piezvani kādam no tuviniekiem vai uzraksti ziņu ar roku, tādejādi tu vairs nejutīsies tik vientuļi.

Izveido noteiktas robežas vecajam ieradumam, ja nevēlies pilnībā no tā atteikties

Atzīsim to, ka mūsdienās ir praktiski neiespējami pilnībā pārtraukt lietot sociālos tīklus. Tie ir vajadzīgi darba vajadzībām, palīdz uzturēt saikni ar cilvēkiem, kā arī vienkārši palīdz dalīties ar saviem radošajiem pārdzīvojumiem un domām.

Ja tu neesi gatavs pilnībā atteikties no ieraduma, uzstādi tam noteiktu laiku tāpat, kā to dari ar ēdienreizēm vai sporta nodarbībām. Tad dienas garumā tu jutīsi, cik ļoti gaidi TO momentu, nenovirzot uzmanību no citam lietām.

Atkārto atkal un atkal

Lai vecā ieraduma vietā nostiprinātos jauns, tam ir jārada asociācijas ar kaut kādas patīkamas balvas dabūšanu. Tāpēc neatkāpies, atkārto jaunās darbības atkal un atkal, kamēr tās kļūst automātiskas.

 

 


Avots

Saistītās tēmas: IeradumiKā PārvarētSoļi

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube