Latvijā oficiālā vizītē šodien ieradīsies Kanādas aizsardzības ministrs Hardžits Sadžans,  informēja Aizsardzības ministrijā.

Sadžanam ir plānota tikšanās ar Latvijas aizsardzības ministru Raimondu Bergmani (ZZS), un tikšanās laikā plānots pārrunāt reģionālās drošības aktualitātes, kā arī Kanādas vadītās daudznacionālās NATO spēku kaujas grupas izveidi un izvietošanu Latvijā.

Tāpat Kanādas aizsardzības ministram paredzēts Ādažu militārās bāzes apmeklējums, lai iepazītos ar tās infrastruktūru un apmācību iespējām Ādažu poligonā.

Rīgā Sadžans piedalīsies starptautiskajā drošības un ārpolitikas forumā “Rīgas konference 2016”.

Kanādas aizsardzības ministram vizītes laikā Latvijā paredzētas tikšanās arī ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (V).

Kā ziņots, 8.jūlijā NATO samitā Varšavā tika apstiprināta vienošanās par NATO sabiedroto spēku klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā rotācijas kārtībā. Tika pieņemts lēmums, ka 2017.gadā Latvijā, Polijā, Igaunijā un Lietuvā izvietos daudznacionālas bataljona lieluma kaujas grupas. Latvijā izvietotās kaujas grupas ietvarvalsts būs Kanāda. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību.

Kanādas aizsardzības ministrs  paudis, ka NATO starptautiskais bataljons, kas tiks izvietots Latvijā, Krievijai raidīs nepārprotamus vēstījumus par caurskatāmu un atvērtu atturēšanu no agresijas.

Kanāda topošajā NATO daudznacionālajā bataljonā Latvijā uzņemsies vadošo lomu, bet tajā iekļausies arī Albānijas, Slovēnijas, Itālijas un Polijas karavīri, ziņoja Bergmanis.

 


Info: BNS

Foto: reuters

youtube icon
Abonēt youtube