Rīgas domes Satiksmes departaments aicina iedzīvotājus ziņot par vietām, kur stiprā lietus dēļ veidojas lielas peļķes un nepieciešama ūdens atsūknēšanas tehnika, informēja departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Satiksmes departaments vērš autovadītāju uzmanību, ka ilgstošo un spēcīgo nokrišņu dēļ uz ielām un ietvēm strauji veidojas peļķes. Turklāt vēja un nokrišņu dēļ uz brauktuvēm var veidoties lapu sanesumi, līdz ar to brauktuves var būt slidenas.

Departaments norāda, ka lietus ūdens pieņēmējsistēmās tiek ieskaloti ne tikai nokrišņi, bet arī kritušās lapas, tādēļ tās var funkcionēt tikai daļēji un uz brauktuvēm veidojas lielas peļķes. Visvairāk peļķes veidojas vietās, kur nav lietus ūdens kanalizācijas sistēmas.

Iedzīvotāji tiek aicināti ziņot Satiksmes un vadības centram pa bezmaksas tālruni 80003600 un nosaukt konkrētu adresi, uz kurieni jāsūta ūdens atsūknēšanas tehnika. Šī informācija tālāk tiks nodota uzņēmumam, kas ar pārvietojamo sūkni dosies uz izsaukuma vietu.

Satiksmes departaments ir uzdevis ielu un tiltu uzturēšanas uzņēmumiem arī attīrīt no lapām ūdens pieņēmēju restes, lai uzlabotu ūdens novadīšanu no brauktuves.

Informācija: BNS

Saistītās tēmas: Lietus GāzespeļķesRīgastiprs lietus

youtube icon
Abonēt youtube