Šodien Liepājas partijas kongresā par partijas priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts Liepājas mērs Uldis Sesks, savukārt par līdzpriekšsēdētājiem – Gunārs Ansiņš un Helvijs Valcis, pastāstīja Liepājas partijas biroja vadītāja Dace Gruntmane.

Viņa informēja, ka kongresā tika iecelta arī partijas jauna valde, tajā apstiprinot Vilni Vitkovski, Uldi Hmieļevski, Kristīni Niedri-Latheri, Edvīnu Striku, Arti Dauginu un Mārtiņu Pūri.

Sesks ievadrunā uzsvēra, ka kongress ir atskaites brīdis, lai izvērtētu Liepājā pēdējos trīs gados padarīto. “Piedaloties pēdējās pašvaldību vēlēšanās 2013.gadā, mēs bijām devuši solījumu un apņemšanos sarakstu, kuram paši ticam un saredzam kā Liepājas izaugsmei nozīmīgu. Tie bija 77 konkrēti solījumi desmit dažādās jomās – izglītībā, kultūrā, sociālajā aizsardzībā, ekonomikā, veselības veicināšanā un citur. Šie solījumi ir bijis pamats un vadmotīvs visam pašvaldības darbam,” sacīja Sesks.

Viņš atskaitījās par pēdējos gados paveikto, uzsverot, ka īstenota koncertzāles “Lielais dzintars” būvniecība un lidostas rekonstrukcija un sertifikācija, sagatavojot to regulāro lidojumu atjaunošanai, tāpat tika uzsvērta tikko rekonstruētā Liepājas Valsts tehnikuma nozīme, Reģionālās slimnīcas modernizācija, sociālā atbalsta sistēmas pilnveidošana liepājniekiem, kultūras pasākumu piedāvājuma daudzveidošana un citi darbi. Liepāja pēdējo gadu laikā lielāku akcentu likusi uz infrastruktūras projektu īstenošanu – transporta, pilsētvides, veselības un energoefektivitātes jomās.

Sesks pauda, ka lielākiem vēlētājiem dotie uzdevumi pēdējo trīs gadu laikā ir izpildīti vai tiek pildīti. Atsevišķus darbus kā, piemēram, sporta zāles būvniecību pilsētas centrā vēl nav izdevies realizēt, taču tas nenozīmē, ka partija no šīs ieceres būtu atteikusies pavisam. Sporta zāles būvniecību iecerēts pārvirzīt uz nākamo periodu, bet tikmēr tās trūkumu kompensēs, piemēram, jaunā vieglatlētikas manēža, par kuras būvniecību jau noslēgts līgums, sacīja Sesks.

Liepājas mērs norādīja, ka partijai tuvākajā laikā ir jāgatavojas nākamgad paredzētajām pašvaldību vēlēšanām. Starp nozīmīgākajām investīciju iecerēm viņš minēja pilsētas skolu modernizāciju, ieguldot tajā vairāk nekā desmit miljonus eiro. Tāpat Liepājā plānots turpināt iedzīvotāju atbalsta pasākumus, piemēram, paplašinot atlaides sabiedriskajā transportā pensionāriem ar zemiem ienākumiem un represētajiem vai nacionālās pretošanās kustības dalībniekiem.

Kongresa debatēs piedalījās arī ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), kurš ir “Liepājas partijas” biedrs. Premjers kongresa uzrunā akcentēja, ka Liepāja pēc pēdējos gados izveidotajiem objektiem ir sasniegusi jaunu pakāpi.


Informācija: BNS

Saistītās tēmas: LiepājaPriekšsēdētājsSesks

youtube icon
Abonēt youtube