Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šodien piketējošajiem studentiem pie Saeimas solīja nesamazināt valsts budžeta finansēto studiju vietu skaitu.

Uz jautājumu par to, vai studentiem nedraud budžeta vietu samazināšana, Kučinskis atbildēja, ka, “protams, nedraud”.

Vienlaikus viņš norādīja, ka jārisina jautājums par to, kādām studiju programmām tiek piešķirtas budžeta vietas. Premjers atzīmēja, ka pēdējos gados jau ticis daudz darīts saistībā ar eksaktajām zinātnēm, tomēr viņš norādīja, ka, iespējams, jārunā par budžeta vietām tajās studiju programmās, pēc kuru absolvēšanas nav iespējams atrast darbu.

“Šobrīd profesijās, kas Latvijā ir nepieciešamas, nav pietiekami daudz budžeta vietu,” sacīja ministru prezidents.

Aptuveni 1000 studējošie, mācībspēki un augstskolu rektori šobrīd ir aizpildījuši Jēkaba ielas posmu starp Saeimu un Saeimas komisijām.

Jau ziņots, ka šorīt aptuveni tūkstotis studentu Rīgā, Strēlnieku laukumā, sapulcējies gājienam par adekvātu finansējumu augstākajai izglītībai, novēroja aģentūra BNS.

Gājiena dalībnieki līdzi paņēmuši augstskolu un fakultāšu karogus un transparentus. Tāpat sagatavoti arī plakāti, kas vēsta par nepieciešamību nodrošināt kvalitatīvu izglītību, kas sekmētu valsts labklājību.

Jau ziņots, ka šodien studenti no visas Latvijas piedalīsies protesta gājienā Rīgā, uzstājot uz adekvātu finansējumu augstākajai izglītībai.

Kā ziņots, LSA protesta akciju un gājienu rīko, lai nepieļautu lēmumu par papildu finansējuma nepiešķiršanu augstākajai izglītībai un valsts finansēto studiju vietu samazinājumu.

LSA atgādina, ka iestājas par to, lai Latvijā būtu pieejama un kvalitatīva augstākā izglītība.

IZM un LSA prasībā vidēja termiņa budžetā 2018. un 2019.gadam iekļaut plānoto finansējuma pieaugumu augstākajai izglītībai ir vienotas, aģentūru BNS informēja ministrijā.


Informācija: BNS

Saistītās tēmas: budžeta vietasKučinskisStudenti

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube