Leģendārais latviešu aizsargs Sandis Ozoliņš, kurš ir noslēdzis savas profesionālā hokejista gaitas, kļuvis par Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas komandas Rīgas “Dinamo” galvenā trenera Normunda Sējēja palīgu, informē klubs.

Šosezon Rīgas “Dinamo” aizvada savu sliktāko sezonu kopš kluba atjaunošanas, jo tā KHL čempionātā ar 15 punktiem 25 spēlēs ir vājākā turnīra komanda. No Rietumu konferences astotās vietas, kas nodrošina iespēju spēlēt Gagarina kausa izcīņā, rīdzinieki atpaliek jau 25 punktus.

Rīgas “Dinamo” ir piedzīvojuši jau astoņus zaudējumus pēc kārtas.

Pašlaik 44 gadus vecais Ozoliņš par aiziešanu no profesionālā hokeja paziņoja 2014.gadā, kad tobrīd vēl bija Rīgas “Dinamo” kapteinis. 2013./2014.gada sezona arī bija pagaidām pēdējā reize, kad rīdzinieki spēlēja Gagarina kausa izcīņā.

Pēc karjeras noslēgšanas Ozoliņš atklāja plānus iesaistīties politikā, taču tie tā arī nav īstenojušies.

Jau vasarā izskanēja informācija par Ozoliņa iespējamu iekļaušanos Rīgas “Dinamo” treneru kolektīvā, taču viņš pats to nosauca par baumām.

Profesionālā hokejista karjeru Ozoliņš sāka 1990.gadā Rīgas “Dinamo” sastāvā, bet nākamā gada Nacionālās hokeja līgas (NHL) draftā viņu ar 30.numuru izvēlējās Sanhosē “Sharks”. Gadu vēlāk latvietis debitēja NHL, bet 1996.gadā kopā ar Kolorado “Avalanche” viņš izcīnīja Stenlija kausu.

Līdz 2008.gadam Ozoliņš pārstāvēja arī Karolīnas “Hurricanes”, Floridas “Panthers”, Anaheimas “Mighty Ducks” un Ņujorkas “Rangers” vienību.

Ozoliņš 2009.gadā atgriezās profesionālajā hokejā, pievienojoties Rīgas “Dinamo” komandai. Viņš tajā pavadīja nākamās trīs sezonas, 2012./2013.gada sezonā spēlēja Krievijas klubā Mitišču “Atlant”, bet 2013.gadā atgriezās Rīgas komandā vēl uz vienu sezonu.

Rīgas “Dinamo” iepriekšējo sezonas regulāro čempionātu noslēdza 12.vietā Rietumu konferencē un Gagarina kausam nespēja kvalificēties otro gadu pēc kārtas. Tāpat vienība izslēgšanas spēlēs neiekļuva jau trešo reizi pēdējo četru gadu laikā.


Informācija: BNS

Saistītās tēmas: DinamoOzoliņšPalīgstreneris

youtube icon
Abonēt youtube