Vitamīni spēlē neizmērojamu lomu mūsu skaistumā un labsajūtā. Mūsdienu straujajā ritmā, daudzi cilvēki izlaiž maltītes, ēd steigā vai arī izvēlas sliktas kvalitātes ēdienu. 

Augļi un dārzeņi nereti tiek piemirsti, kas bieži noved pie vitamīnu trūkuma organismā, kas pēcāk noved pie nepatīkama izskata ādas vai matiem.

Galvenie vitamīni, kas atbild par tavu matu veselību un skaistumu ir vitamīni A, E un D. Tā vietā, lai pirktu neskaitāmus uztura bagātinātājus, iekļauj savā ēdienkartē dārzeņus, augļus un riekstus, kas satur šos vitamīnus.

1. Biotīns jeb vitamīns B7

Ja vēlies garus un veselīgus matus, neaizmirsti par biotīnu. Tas strauji kļūst par vienu no visbiežāk izmantotajiem uztura bagātinātājiem, kas veicina matu augšanu. Biotīns ir B vitamīns, un tam ir liela nozīme matu veselībā. Biotīns ir ūdenī šķīstošs vitamīns, tas nozīmē, ka organisms nespēj to uzglabāt un no ķermeņa izvada ārā to, kas šķiet lieks. Tādēļ biotīns būtu jāuzņem katru dienu.
Mūsdienu matu kopšanas produkti šobrīd savā sastāvā iekļauj arī biotīnu.
Pārtika: sēnes, avokado, olas, lasis, riekstu sviests.

2. Vitamīns A

Atbild par pareizu šūnu augšanu. Palīdz radīt sebumu (eļļu uz skalpa), kas paglābj matus no sausuma un sadalīšanās. A vitamīns cīnās ar brīvajiem radikāļiem, kas nosver matus uz leju, padarot tos smagus. Kaut arī vitamīns A ir ļoti labs, ar to tomēr ir jāuzmanās, jo pārmērīga tā lietošana var veicināt toksicitāti, kas faktiski nerisina problēmu, bet gan saasina to.
Pārtika: mencu aknu eļļa, persiki, burkāni, spināti.

3. Vitamīns E

Spēcīgs antioksidants, kas labo un veido audus, un tas ir ļoti svarīgi matu augšanā. Tieša E vitamīna uzklāšana uz galvas ādas mazina apsārtumus un iekaisumus, palielina asins cirkulāciju, paaugstina skābekļa piegādi un atjauno bojāto matu folikulu. E vitamīna lietošana būtu jāpārtrauc, ja paredzēta operācija, jo E vitamīns šķidrina asinis.
Pārtika: mandeles, sēklas, avokado, brokoļi.

4. Vitamīns C

Visiem zināms, ka C vitamīns uzlabo imūnsistēmu, pasargā no saaukstēšanās un citām saslimšanām. Taču vairums nezina, ka C vitamīns stiprina matus. Tas tādēļ, ka C vitamīns ražo kalogēnu, vitāli nozīmīgu olbaltumvielu matu, ādas un nagu veselībā. Pierādīts, ka C vitamīns cīnās ar brīvajiem radikāļiem, kas bojā ķermeņa audus.
Pārtika: apelsīni, sarkanie pipari, Briseles kāposti, brokoļi, zemenes, greipfrūti, kivi.

5. Vitamīns D

Galvenais ieguves avots – saule. Pietiek ar 15-20 minūtēm dienā pagozēties tiešā saulē, lai iegūtu nepieciešamo dienas D vitamīna devu. Tomēr ziemā saules stari nav tik iedarbīgi un jāmeklē citi D vitamīna ieguves varianti.
Pārtika: paltuss, skumbrija, zuši, laši, sīgas, zobenzivs, sēnes.

Saistītās tēmas: matimatu izkrišanaskaistumsveselīgi ativitamīni

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube