Londonas Augstā tiesa ceturtdien nolēmusi, ka parlamentam, nevis valdībai jāapstiprina lēmums par izstāšanās sākšanu no Eiropas Savienības (ES).

“Tiesa neatbalsta valdības izvirzīto argumentu,” teikts tiesnešu lēmumā. Kā norādīts spriedumā, premjerministrei Terēzai Mejai nav tiesību izmantot savu izpildvaru Lisabonas līguma 50.panta iedarbināšanai.

Šis spriedums varētu aizkavēt Lielbritānijas izstāšanos no ES.

Dauningstrīta paziņojusi, ka valdība pārsūdzēs tiesas lēmumu. “Mēs pārsūdzēsim lēmumu,” teikts Mejas biroja paziņojumā. “Valsts nobalsoja par izstāšanos no Eiropas Savienības referendumā, kuru apstiprināja parlamenta likums.”

Starptautiskās tirdzniecības ministrs Laiems Fokss paziņoja, ka valdība ir vīlusies par spriedumu, piebilstot, ka “valdība ir apņēmības pilna cienīt referenduma rezultātus”.

Vairums parlamenta apakšnama locekļu pirms jūnija referenduma pauda atbalstu Lielbritānijas palikšanai ES un pastāv uzskats, ka parlaments varētu pat apturēt izstāšanos.

Tiesa oktobrī uzklausīja aktīvistus, kuri pauda, ka Mejai bez parlamenta atbalsta nav pilnvaru iedarbināt Lisabonas līguma 50. pantu, lai sāktu oficiālu izstāšanās procesu.

Meja atklājusi, ka grib Lisabonas līguma 50. pantu iedarbinās līdz nākamā gada marta beigām, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu.

Informācija: BNS

Foto: Pixabay.com

Saistītās tēmas: Eiropas SavienībaLielbritānija

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube