Latvijas skeletonisti Ivo Šteinbergs un Krists Netlaus piektdien Siguldā izcīnīja dubultuzvaru Eiropas kausa sezonas pirmajā posmā.

Tikmēr vēl viens Latvijas skeletonists Kristaps Zeila pēc veiksmīga pirmā brauciena summā bija tikai 16.vietā no kopumā 34 dalībniekiem.

Abi Latvijas sportisti dubultuzvaru pieteica jau pirmajā braucienā, kad ātrākais pēc 51,09 sekundēm bija Šteinbergs, bet Netlaus viņam zaudēja 0,26 sekundes, iekārtojoties otrajā pozīcijā.

Savukārt Zeila pēc pirmā brauciena bija piektais.

Otrajā braucienā Šteinbergs ar laiku 51,25 sekundes atkal bija pirmajā vietā, bet viņam sekoja Netlaus. Līdz ar to abi bija nosargājuši pirmās vietas, bet Netlaus no uzvarētāja atpalika par 0,35 sekundēm.

Tikmēr uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās vācietis Fēlikss Kaisingers, kurš uzvarētājam piekāpās par 0,56 sekundēm, kamēr pārējie zaudēja vairāk nekā sekundi.

Neveiksmīgs sacensību noslēgums izvērtās Zeilam, kurš vairākas reizes kļūdījās un nespēja savākt kamanas, tādējādi uzrādot sliktāko laiku starp otrā brauciena dalībniekiem un summā noslīdot no piektās uz 16.pozīciju.

Pirms tam šonedēļ notikušajos treniņos Šteinbergs demonstrēja dominējošu sniegumu, kamēr starp līderiem bija arī Netlaus un Zeila.

Jau ziņots, ka pirms tam piektdien dāmu konkurencē astoto vietu ieguva Latvijas jaunā skeletoniste Dārta Zunte. Par sacensību uzvarētāju tikmēr kļuva Vācijas sportiste Anna Fernštate, kura par 0,22 sekundēm apsteidza krievieti Renātu Kužinu. Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās vēl viena Vācijas sportiste Luīza Hornunga.

Zunte bija vienīgā Latvijas pārstāve starp daiļā dzimuma sportistēm. Kopumā sieviešu konkurencē startēja 20 skeletonistes. Sākotnēji bija iecerēts, ka sacensībās piedalīsies arī Paula Kristiāna Lāce, taču tas nenotika.

Pērn Siguldā skeletona braucējiem norisinājās uzreiz divi posmi. Pirmajā Šteinbergs ieguva trešo vietu, kamēr otrajās sacensībās viņš tika kronēts par uzvarētāju.

Sestdien Eiropas kausa posms Siguldā turpināsies ar bobsleja divnieku sacensībām kungiem un dāmām, bet svētdien bobslejistiem notiks arī otrais posms.

Bobsleja sacensībās Latviju pārstāvēs ekipāžas ar pilotiem Uģi Žaļimu, Oskaru Ķibermani un jauno Ralfu Bērziņu.

Sākotnēji bija informācija, ka posmā startēs arī slavenais šveicietis Beāts Hefti, tomēr bobslejists guvis traumu un sacensībās Siguldā nepiedalīsies. Kā zināms, Latvijas vadošajam pilotam Oskaram Melbārdim augusta izskaņā tika veikta muguras operācija, bet treniņus viņš varēs atsākt vien šajā mēnesī.

Eiropas kausa posms bobslejā un skeletonā Siguldā notiek otro gadu pēc kārtas. Latvijas trase vēlas tuvākajā laikā arī iegūt tiesības rīkot Pasaules kausa sacensības.

Iepriekšējo reizi Pasaules kausa posms skeletonā Siguldā risinājās 2004.gadā, kad sliktos laikapstākļos uzvaru negaidīti svinēja Tomass Dukurs, kuram joprojām tā ir vienīgā uzvara karjerā.

Tikmēr Pasaules kausa sezona sāksies decembra sākumā Ziemeļamerikā, uz kurieni gan Latvijas bobslejisti nedosies. Kopumā sezonā paredzēti astoņi PK posmi, bet pasaules čempionāts februārī norisināsies Soču olimpisko spēļu trasē Krievijā. Pašā sezonas noslēgumā pirmās oficiālās sacensības notiks arī nākamo olimpisko spēļu mājvietā Dienvidkorejā, Phjončhanas trasē.


Informācija: BNS

Saistītās tēmas: dubuluzvaraEKIvo ŠteinbergsSiguldaskeletons

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube