Bieži vien mēs darām pavisam bezjēdzīgas lietas tāpēc, ka tās dara visi. The Guardian piedāvā to  lietu sarakstu, kam tu vari vairs netērēt savu laiku un aizmirst par to eksistenci, jo tās acīmredzot ir pilnīgi bezjēdzīgas.

1. Dzert C vitamīnu

Ja jūtiet , ka drīz saaukstēsieties, nesteidzieties dzert šķidrumu, kas satur daudz C vitamīnu. Ja vien jūs dienā neizsmēķējat milzīgu cigarešu daudzumu un fiziski nepārslogojat sevi, tad C vitamīns jums ne ar ko nelīdzēs.

2. Lietot zobu diegu

Lielbritānijas stomatoloģijas asociācijas pārstāvji paziņoja, ka lietot zobu diegu ir absolūti bezjēdzīgi un piebilda, ka visi 25 gadu laika pētījumi par zobu diegu ir visai apšaubāmi.

3. Mazgāt džinsus

Mums šķiet, ka tas ir tikai dabīgi – mazgāt drēbes, kad tās paliek netīras. Tomēr firmas “Levi’s” pārstāvji ieteica nekādā gadījumā neveikt šādu manipulāciju ar džinsiem.  Pēc viņu vārdiem, pēc mazgāšanas džinsi zaudē izskatu. Pamēģiniet vienkārši paberzēt tos ar birsti.

4. Dzert astoņas ūdens glāzes dienā

Šādu daudzumu amerikāņu dietologi ieteikuši dzert ikdienā, bet tas bija 70 gadus atpakaļ, kad ārsti nepievērsa uzmanību jūsu vecumam, svaram, augumam un aktivitātes līmenim.

5. Glabāt visu ledusskapī

Nelieciet ledusskapī tomātus, tie zaudēs garšu. Neglabājiet tur kartupeļus, ciete pārvēršas par cukuru, bet maize tikai ātrāk sacietēs.

Sīpoliem ir nepieciešama gaisa cirkulācija, kečups brīnišķīgi saglabāsies arī istabas temperatūrā, bet banāni un avokado ledusskapī vispār nenogatavosies.

Kā arī ledusskapis nav piemērota vieta olām. Tā intervijā teicis Stīvens Fraiss, bet viņš, šķiet, zina, ko saka.

6. Mazgāt matus katru dienu

Nekad mūžā cilvēce nav mazgājusi matus tik bieži, kā to darām tagad mēs. Kaut gan daudzi ārsti uzskata, kas tas nav tik nepieciešams: būs pietiekami izmazgāt matus reizi trijās dienās vai retāk, ja tie ir viļņaini.

7. Tīrīt dārzeņus

Dārzeņu mizā slēpjas daudz veselīgu vielu un šķiedrvielu, tāpēc beidziet mest to ārā.

8. Turēt īpašumā vairāk nekā 10 apģērba gabalus

Kanādas pilots un blogeris Mets Souvens pierādīja, ka veselu gadu var izdzīvot, valkājot tikai 10 dažādus garderobes elementus: vienas bikses, šorti, krekls, žakete, divus T kreklus, sporta jaku, botes, apavus un siksnu un visu gadu nenēsāja neko citu. Pamēģini?

9. Spiest “Aizvērt durvis” pogu liftā

Lai cik arī ļoti jūs nevēlētos uzsist pa šo nolādēto pogu, kad liftam tuvojas jūsu ienaidnieks, jēgas tajā maz.  Poga acīmredzot bija ielikta tikai tāpēc, lai mums būtu ilūzija par to, ka kaut kādā veidā varam kontrolēt liftu.

10. Pasūtīt ēdienu no ēdienkartes labā augšējā stūra

Ēdienkarti sastāda, balstoties uz cilvēka psiholoģiju. Zinot, ka parasti mūsu pirmais acu skatiens krīt labajā augšējā stūrī, restorāna īpašnieki bieži vien izvieto tur savas iestādes dārgākos ēdienu. Tāpēc, kad veiksi pasūtījumu, pievērs uzmanību kreisajam apakšējam stūrim.

11. Gulēt pa dienu

Japānas zinātnieki atklāja, ka ilgstošais dienas miegs var būt saistīts ar cukura diabēta saslimšanas risku. Kaut gan pirms tam visi runāja tikai par pozitīvo diendusas ietekmi.

12. Mācīties vadīt automašīnu

Pavisam drīz bezpilota automašīnas iekaros visas pasaules ielas. Bet pagaidām brauc ar autobusu.

13. Lasīt ziņas

Pēc zinātnieku datiem, negatīvā informācija, ko uzsūcam no ziņu informatīvajiem avotiem, bojā mums garastāvokli un palielina depresijas varbūtību.

Saistītās tēmas: LietasSarakstiŠoVariNedarīt

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube