Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šodien, tiekoties ar Ķīnas premjeru Li Kecjanu, paudis Latvijas gatavību nacionālās lidsabiedrības “airBaltic” un lidostas “Rīga” stratēģiskajai partnerībai ar Ķīnu, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Latvija arī esot gatava sadarbībai ar Ķīnu tranzīta projekta realizācijā un Ķīnas investīciju ienākšanai Latvijas ostu infrastruktūras attīstībā.

Kučinskis Kecjanam paudis, ka abu valstu attiecībām ir potenciāls paplašināties ikvienā no sadarbības jomām. Viņš arī paudis gandarījumu, ka vizītes laikā tiek parakstīti vairāki sadarbības dokumenti, kas būšot labs pamats tālākas sadarbības attīstīšanai.

Tāpat Latvija atbalsta Ķīnas iniciatīvas “Viena josla, viens ceļš” un “Trīs jūru iniciatīvu”, un Kučinskis paudis gatavību abās šajās iniciatīvās iesaistīties. Viņš uzsvēris, ka Latvija no savas puses var piedāvāt efektīvu, prognozējamu un drošu ražošanas, tirdzniecības un loģistikas platformu gan Eiropas, gan tuvāko NVS valstu tirgiem.

Ķīnas premjers ir informēts par Latvijas darbu pie Latvijas tranzīta un loģistikas nozares pieskaņošanas modernām loģistikas tendencēm. Tas ļaušot panākt tranzīta kravu diversifikāciju, kā arī iekļaušanos globālajās piegāžu ķēdēs. Kučinskis kā piemēru minējis apstākli, ka, veicot Eiropas tirgum paredzēto preču komplektēšanu un tālāko izplatīšanu Eiropā tieši no Latvijas, Ķīnas uzņēmumi spētu piedāvāt savu produkciju par vidēji 5-6% lētāk, kas nozīmētu ievērojamas konkurētspējas priekšrocības gan Ķīnai, gan Latvijai.

Pēc divpusējās tikšanās Kučinskis un Kecjans piedalījās sešu starpvalstu līgumu parakstīšanas ceremonijā. Amatpersonas parakstīja Saprašanās memorandu par sadarbību Zīda ceļa ekonomiskās joslas un 21.gadsimta jūras zīda ceļa iniciatīvas gaitā, Saprašanās memorandu par domnīcu sadarbību, Saprašanās memorandu par sadarbības veicināšanu tūrisma jomā, Saprašanās memorandu par sadarbību mazo un vidējo uzņēmumu jomā, līgumu par importa sertifikātu lietošanu/izmantošanu, kā arī Saprašanās memorandu par sadarbību transporta un loģistikas nozarēs “Viena josla, viens ceļš” iniciatīvā.

Jau ziņots, ka Ķīnas premjers Li Kecjans Latvijā ieradies, lai piedalītos “16+1” formāta samitā, kas rīt, 5.novembrī, notiks Rīgā. Latvijā Kecjans uzturēsies līdz 6.novembrim.


Informācija: BNS

Saistītās tēmas: airbalticĶīnalidostaRīgasadarbība

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube