Naktī uz otrdienu kalnos Norvēģijas dienvidos reģistrēta gaisa temperatūras pazemināšanās līdz -32 grādiem, un tas ir līdz šim lielākais sals šajā rudens-ziemas sezonā Eiropā, liecina dati no meteoroloģisko novērojumu stacijām.

Zviedrijas ziemeļos un Krievijas Eiropas daļas ziemeļos pēdējās naktīs sals sasniedzis -27 grādus, savukārt dažviet Sibīrijā gaisa temperatūra noslīdējusi līdz -38 grādiem.

Aukstuma rekordi pārspēti ne tikai Eiropas ziemeļaustrumos, bet arī vietām citviet, tostarp Lielbritānijā, kur gaiss atdzisis līdz -5 grādiem.

Daudzviet Skandināvijā un Baltijas valstīs novembra sākums bijis 4-7 grādus augstāks par normu, Krievijas ziemeļu daļā gaisa temperatūra vietām noslīdējusi pat deviņus grādus zem 1981.-2010.gada vidējā rādītāja, liecina uzņēmuma “WeatherBELL Analytics LLC” apkopotā informācija.

Jau ziņots, ka saskaņā ar ASV kompānijas “Verisk Analytics” Atmosfēras un vides izpētes daļas skaidrojumu anomāls siltums Arktikā veicinājis ierasto atmosfēras plūsmu maiņu, atnesot aukstu laiku daudzviet Eirāzijā. Šis un vairāki citi faktori, piemēram, strauja sniega segas izplešanās, vedina domāt, ka auksta var būt arī ziema.

Tas gan nenozīmē, ka tuvākajos mēnešos nav gaidāmi siltuma viļņi. Pašreizējās prognozes uzrāda augstu varbūtību, ka novembra otrajā pusē visā Latvijā gaisa temperatūra pakāpsies virs nulles.

 


Info:BNS

Foto: pixabay

Saistītās tēmas: EiropaZiemālaikapstākļisāls

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube