Aukstie gada mēneši sev līdzi atnes dažādas likstas – sausa āda, blaugznas, un citi mokās ar matu izkrišanu. 

Lai ar to tiktu galā, pāris virtuvē atrodami produkti jāpārvērš par skaistumkopšanas līdzekļiem.

Šeit būs pāris padomi un triki, kā rīkoties, ja aukstums atnesis blaugznas un matu izkrišana kļuvusi teju vai neizturama.

Biezpiens un citrons

Šī kombinācija palīdz samazināt matu izkrišanu un darbojas kā dabisks matu kondicionieris ziemas laikā.  Tas ārstē galvas ādas sausumu un mazina blaugznas. Pāris pilienus citrona sulas sajauc ar biezpienu un iesmērē matos kā masku. Ļauj tai izžūt un tad izskalo.

Karstas eļļas masāža

Lai atgūtu spēkus un matu spīdumu, galvas ādu iemasē ar karstu eļļu. Tā baro galvas ādu un matu saknes un palīdz pasargāt kā matus, tā ādu no ziemas aukstajiem vējiem.

Eļļas vai kampars

Ja vēlies atbrīvoties no niezošas galvas ādas un blaugznām, sajauc kādu eļļu un nelielu daudzumu kampara un iemasē to galvas ādā.

Tvaiks

Tvaiks palīdz atgūt nepieciešamo mitruma līmeni matos, tos stiprinot. Tvaiks atver folikulas, lai tās varētu pilnvērtīgi uzņemt matiem nepieciešamās barības vielas. Tvaiks uzlabo matu augšanu, mazina to izkrišanu un padara tos mirdzošus.

Nīms un kokosriekstu eļļa

Nīmam un kokosriekstu eļļai piemīt pretsēnīšu īpašības. Galvas ādas sēnītes rada ādas apsārtumu un niezi, šīs vielas ar to cīnās. Nīms ar kokosriekstu eļļu kļūst par antiseptiķi pret blaugznām un galvas ādas kairinājumu.

Nīms un biezpiens

Sajauc nīma lapas ar biezpienu un iemasē skalpā, tas mazinās matu izkrišanu, novērš matu pelēcīgumu un paātrina matu augšanu.

Saistītās tēmas: blaugznasgalvas ādaskaistumsveselība

youtube icon
Abonēt youtube