Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pieņēmis lēmumu uzdot partijai “Vienotība” pārskaitīt valsts budžetā 41 779 eiro, kas ir summa, par kādu partija pārsniegusi atļautos priekšvēlēšanu izdevumus, informēja biroja pārstāve Laura Dūša.

KNAB pārbaudē konstatējis, ka partija priekšvēlēšanu izdevumiem, uz kuriem attiecas Politisko organizāciju (partiju) finansēšanas likumā noteiktie priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ierobežojumi, ir izlietojusi 464 777 eiro. Pati “Vienotība” vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarācijā bija norādījusi izdevumus 407 634 eiro apmērā, bet pārbaudes laikā KNAB konstatējis izdevumus vēl 57 143 eiro apmērā.

Līdz ar to “Vienotība” par 41 779 eiro pārsniegusi priekšvēlēšanu izdevumu apmēru, kādu drīkstēja izlietot 2014.gada 12.Saeimas vēlēšanās, pārkāpjot likumā noteiktos priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ierobežojumus.

“Vienotība” principā ir atzinusi šādu pārkāpumi, proti, atļautās summas pārsniegtas, atsevišķiem politiķiem veidojot savas individuālās kampaņas, kas neesot bijušas saskaņotas un tikušas īstenotas paslepus no partijas vadības. Starp šādiem politiķiem ir, piemēram, deputāts Vilnis Ķirsis, kuru partija tagad pieteikusi kā Rīgas mēra amata kandidātu. Partijas vadītājs Andris Piebalgs ir izteicies, ka summas, kas tagad jāatmaksā KNAB, partija mēģinās piedzīt no pašiem pārkāpējiem.

KNAB norāda, ka normatīvajā aktā ir noteikts, – ja KNAB konstatē likuma attiecīgo pārkāpumu, tad KNAB priekšniekam ir pienākums uzdot attiecīgajai politiskajai organizācijai 30 dienu laikā ieskaitīt valsts budžetā finanšu līdzekļus tajā apmērā, kas atbilst pārsniegtajam priekšvēlēšanu izdevumu apmēram.

Kā ziņots, nesen stājās spēkā Rīgas apgabaltiesas spriedums, kas paredz, ka “Vienotībai” būs jāmaksā KNAB piemērotais 4000 eiro sods saistībā ar vēlēšanu izdevumu pārkāpumiem. Stājoties spēkā tiesas spriedumam par sodu partijai “Vienotība” saistībā ar vēlēšanu izdevumu pārkāpumiem, KNAB nolēmis partijai pārtraukt valsts finansējuma piešķiršanu. Politisko organizāciju finansēšanas likumā teikts, ka KNAB lēmumu šādos gadījumos partija var pārsūdzēt tiesā, tomēr lēmuma pārsūdzēšana neaptur tā darbību.

KNAB vērsās pret “Vienotību”, jo uzskatīja, ka tā 12.Saeimas priekšvēlēšanu izdevumos nav uzrādījusi visus tēriņus. 2015.gada 13.maijā KNAB Politisko organizāciju finansēšanas kontroles nodaļas vadītāja nolēma administratīvā pārkāpuma lietā, ar ko “Vienotība” tika saukta pie administratīvās atbildības par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā un par priekšvēlēšanu izdevumu apmēra ierobežojumu neievērošanu, uzlikt naudas sodu partijai 4300 eiro apmērā.


Info: BNS

Saistītās tēmas: AtmaksaKNABValsts budžetsVienotība

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube