Latvijā trim iedzīvotājiem ir dots vārds Lāčplēsis, liecina Centrālā statistikas pārvaldes informācija.

Saskaņā ar iestādes datiem, Latvijā ir viens Lāčplēsis, viens Lāčplēsis Ziedonis un viens Visvaldis Lāčplēsis. Vēl 18 vīriešiem uzvārds ir Lāčplēsis, bet 23 sievietēm – Lāčplēse.

Šodien Latvijā atzīmē Lāčplēša dienu. Lāčplēša dienas svinēšana tika iedibināta īsi pēc 1919.gada 11.novembra – datuma, kurā Latvijas bruņotie spēki guva uzvaru pār skaitliski lielāko un arī labāk apbruņoto Rietumkrievijas brīvprātīgo armiju jeb tā saukto Bermonta karaspēku.

Latvijas armija izšķirošo uzbrukumu bermontiešiem sāka 9.novembrī, un, lai gan cīņas bija grūtas, jau 11.novembrī Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas. Tiek uzskatīts, ka tieši šajās dienās izšķīrās 1918.gada 18.novembrī dibinātās Latvijas Republikas liktenis – lai gan Latvijas neatkarība bija pasludināta, valstī joprojām atradās vācu un krievu karaspēks. Tikai 1919.gadā, kad Latvijas Brīvības cīņu laikā Bermonta karaspēks tika padzīts no Rīgas, kļuva skaidrs, ka valsts ir atguvusi un nostiprinājusi savu neatkarību.

Latvijas Brīvības cīņas ilga no 1918.gada 18.novembra, kad tika proklamēta Latvijas Republika, līdz 1920.gada 11.augustam, kad tika noslēgts Latvijas-Krievijas miera līgums.

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube