16.novembrī no plkst.13 līdz 14 Daugavgrīvas cietoksnī, Birzes ielā 2, Rīgā notiks pasākums, kas veltīts zviedru laikiem,  informēja biedrības “Bolderājas grupa” pārstāve Sandra Jakušonoka.

Pasākumā piedalīsies Zviedrijas vēstures rekonstrukciju grupas “LifCompagniet” un Rīgas vēsturiskās rekonstrukcijas kluba dalībnieki. Būs iespējams vērot senās 17.-18.gadsmita mijas formās tērpus kareivju, ierindas soļošanas un apmācību demonstrējumus, kā arī kazemātos skatīt izstādi, kas veltīta cietokšņa pēdējās nozīmīgākās pārbūves autoram Ērikam Dālbergam. Daugavgrīvas cietoksnis ir valsts aizsargāts kultūras piemineklis, kurā 21 hektāra platībā koncentrējusies latviešu, poļu, zviedru, vācu, lietuviešu, krievu, somu, un daudzu citu tautu vēsture Latvijā.

“Daugavgrīvas cietokšņa herbārijs” ir poētisks projekta nosaukums, kura pamatā ir ideja par svešzemju augu, cilvēku, kultūru spēju iesakņoties svešā zemē. Projekta ietvaros 2016.gada nogalē notiks vairāki pasākumi, veltīti laikam un personībām Daugavgrīvas cietokšņa vēsturē.

 


Foto: flickr

youtube icon
Abonēt youtube