Populārā bloga “Wait But Why” autors Tims Urbans  piedāvā aizdomāties par to, kā īsti mēs aizvadām savu laiku. Piemēram, mums ir 1000 minūtes dienā. Kam jūs tās iztērētu?

Lielāka cilvēku daļa ikdienā guļ 7-8 stundas. Nozīmē, ka pāri paliek 16-17 stundas, ko pavadīt aktīvā nomodā jeb 1000 minūtes.

Iedomāsimies tās pāri paliekošās 1000 minūtes simts 10 minūšu ilgos blokos.  Ar šādu laika daudzumu jūs pamostaties katru dienu.

Tālāk visas dienas garumā jūs pavadāt katras savas dzīves 10 minūtes katrā no  blokiem, kamēr tie nebeidzas un nepienāk laiks doties gulēt.

Un tagad paskatieties atpakaļ un aizdomājaties, kā tad jūs īsti izmantojat šos 100 blokus, ko nopelnat ikdienai? Cik no tiem tērējat, lai izveidotu labāku nākotni un cik no tiem aiziet izpriecām, komunikācijai un vientulībai? Cik daudz laika jūs pavadāt pie kaut kā jauna radīšanas, bet cik pie bezjēdzīgas laika “dedzināšanas”?

Cik daudz bloku atdodat savam ķermenim, veselībai un attīstībai? Un  galu galā – kādi no blokiem ir jūsu iecienītākie un kādus jums ir grūti pārvarēt?

Iedomāsimies un savienosim visus šos blokus vienā kopumā. Ja jūs varētu ieplānot visas darbības pēc sava prāta, kā jūs rīkotos ar katru no rūtiņām?

Atcerieties visas nodarbes, kam varat tērēt laiku, un pārnesiet tās blokos. Piemēram, lai pagatavotu vakariņas, ir nepieciešami trīs bloki, bet, lai  veiktu pasūtījumu no tuvākās stūra kafejnīcas – nulle. Vai esat gatavi atdot dārgos blokus ēdiena pagatavošanai?

10 meditācijas minūtes dienā – pietiekami svarīga nodarbe, lai upurētu tai veselu bloku? Teiksim, ja pirms gulētiešanas jūs veltīsiet 20 minūšu laiku lasīšanai, tad  gadā izlasīsiet par 15 grāmatām vairāk. Vai tā vērti ir divi bloki?

Iedzert ar draugiem pēc smagas darba dienas – apmēram 10 bloki. Cik bieži esat gatavi tērēt 10 blokus šai izpriecai un draugiem?

Kādām nodarbībām vajadzētu būt sarakstā, bet no kādiem pilnībā noteikti varētu atteikties? Kuras no rūtiņām varētu vispār pagaidām atstāt neskartas neparedzamiem notikumiem?

 

Un tagad pamēģiniet iedomāties vakardienas “sietu”, kur katrs no blokiem ir atzīmēts ar aizvadītās dienas darbiem. Uzdodiet sev jautājumu, ar ko šie divi piemēri atšķiras viens no otra un kāpēc?

Viss ir atkarīgs no mūsu prioritātēm un racionālas laika plānošanas.

 


Avots

Saistītās tēmas: LaiksWait But Why

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube