Apmeklētāju lielās intereses dēļ mākslas stacijā “Dubulti”, Jūrmalā, Džemmas Skulmes personālizstādi “Krāsas garša” varēs apskatīt līdz nākamā gada 2.janvārim,  informēja fonda “Mākslai vajag telpu” pārstāvji.

Tāpat tiks piedāvātas bezmaksas ekskursijas skolēniem izstādes kuratores Ingas Šteimanes vadībā. Ekskursijas laikā skolēniem būs iespēja apskatīt darbus, noskaidrot atbildes uz sev interesējošajiem jautājumiem, kā arī dzirdēt kuratores stāstījumu par izstādi, Skulmi un veidot sarunu par mākslas norisēm un to nozīmi mūsdienās.

Izstāde “Krāsas garša” mākslas stacijā “Dubulti” ir unikāla iespēja iepazīties ar visjaunākajiem Skulmes darbiem. Tie gleznoti šogad un pārsteidz ar radošo uzdevumu vērienu. Izstādē ir aplūkojamas sešpadsmit gleznas. Māksliniece atzīst, ka darbi tapuši, izbaudot “to labo, meditatīvo sajūtu, kas rodas, satiekoties ar krāsu”. Vienlaikus gleznas radušās kritiskā dialogā ar pašas Skulmes līdzšinējo veikumu un ar moderno glezniecību plašākā skatījumā – “tā ir pretestība pret tiem smukajiem, labajiem paņēmieniem”, komentē māksliniece.

Izstāžu telpas otrajā stāvā var aplūkot 2015.gadā gleznotās neodadaistiskās princeses, bērnus un karalienes, kā arī agrāk tapušas kolāžas, kuras Skulme sauc dažādi – par “Kariatīdēm”, “Putnubiedēkļiem” un “Vēstures piezīmēm”, bet kuras vieno koncepcija – izmantot to, kas ir mājās. Kolāžas ir vēl nenovērtēts kopums Skulmes daiļradē, kas tapušas paralēli glezniecībai no 1982.gada līdz 2012.gadam un būvē tiltus starp Latviju un pasauli, starp visos laikos izkaisīto latvisko identitāti un kļūst arī par autores simbolisku tiltu no padomju laikiem uz neatkarību.

 


Foto: BNS

Saistītās tēmas: DžemmaMākslasStacija"Dubulti"

youtube icon
Abonēt youtube