Rīgas apgabaltiesa šodien līdz 29.novembrim atlika izskatīšanu vienā no AS “Latvenergo” amatpersonu krimināllietām.

Šodien “Latvenergo” lietā notika lietas materiālu pārbaude, kas tiks turpināta arī nākamajā sēdē.

Kā ziņots, apelācijas sūdzības par Rīgas rajona tiesu iesniedza “Latvenergo” bijušā viceprezidenta Aigara Meļķo aizstāvis un apsūdzētais uzņēmuma “Energy Consulting” vadītājs Andrejs Livanovičs. Protestu par spriedumu iesniedza arī prokurors.

Kā ziņots, tiesa uzņēmuma bijušo viceprezidentu Meļko un Livanoviču atzina par vainīgiem vienā no “Latvenergo” krimināllietām un piesprieda viņiem naudas sodus, savukārt “Latvenergo” ražošanas tehnisko direktoru Gunāru Cvetkovu atzina par nevainīgu. Tiesa Meļko piesprieda 48 100 eiro, bet Livanovičam 37 000 eiro sodu un saistībā ar abiem veica pantu pārkvalifikāciju, proti, Meļko tika sodīts par neatļautu labuma pieņemšanu, bet Livanovičs – par komerciālu uzpirkšanu.

Tāpat tiesa noteica, ka pret Livanoviča uzņēmumu “Energy Consulting” ir vēršams piespiedu ietekmēšanas līdzeklis 400 minimālo mēnešalgu apmērā jeb 148 000 eiro apmērā. Savukārt tiesa nolēma nenoteikt prokurora pieteiktos procesuālos izdevumus vairāk nekā 24 000 eiro apmērā.

Jau ziņots, ka 2013.gada 21.oktobrī prokurors šajā lietā nolasīja apsūdzību. Saskaņā ar apsūdzību kukuļošana notikusi laika periodā no 2007.gada 1.augusta līdz 2010.gada 15.jūnijam. Kukulis dots par to, lai “Latvenergo” rīkotajā konkursā par Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) hidroagregātu Nr.4, 5, 7 rekonstrukciju par izdevīgāko tiktu atzīts uzņēmuma “Alstom Power Sweden AB” piedāvājums un lai ar šo uzņēmumu tiktu noslēgts valsts pasūtījuma līgums par iekārtu iegādi. Kopējais kukuļu apmērs bijis 627 100 eiro jeb 440 728 lati.

Livanovičs bija apsūdzēts par kukuļdošanu pēc Krimināllikuma (KL) 323.panta 2.daļas, bet Meļko un viņa kādreizējais kolēģis Cvetkovs – par kukuļņemšanu pēc KL 320.panta 3.daļas.

Tā dēvēto “Latvenergo” amatpersonu krimināllietu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāka 2010.gadā. Tā paša gada vasarā birojs veica vērienīgas kratīšanas un aizturēja vairākas amatpersonas, tostarp “Latvenergo” prezidentu Miķelsonu, viņa vietnieku Meļko, kā arī Stalažu.

2012.gada rudenī KNAB lūdza prokuratūru pie kriminālatbildības saukt kopumā 17 personas saistībā ar amatpersonu kukuļošanu “Latvenergo” īstenotajos Pļaviņu HES un Rīgas otrās termoelektrocentrāles (TEC-2) rekonstrukcijas projektos. Atsevišķās lietās prokuratūra apsūdzības jau cēlusi, un tās nosūtītas tiesai, bet vienai personai piemērots priekšraksts par sodu.

KNAB uzskata, ka nu jau bijušās “Latvenergo” amatpersonas par vairāku projektu īstenošanu kukuļos ir saņēmušas ap astoņiem miljoniem eiro (5,6 miljoniem latu), taču vēl 11 miljonus eiro (7,7 miljonus latu) liels kukulis netika nodots, jo izmeklētāji uzņēmuma amatpersonas aizturēja. Šīs lietas izmeklēšanas gaitā dažādās valūtās ir arestēti ap 569 148 eiro (400 000 latu), kas ar tiesas lēmumiem atzīti par noziedzīgi iegūtu mantu.

 


Foto: pixabay

Saistītās tēmas: LatvenergoLatvenergoKrimināllieta

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube