Globālā iniciatīvā ”Pamani un esi pamanīts” riteņbraucēji tiks informēti par drošu uzvedību uz ceļa, pavēstīja pasākuma rīkotāji.

Pasaules Veselības organizācijas dati liecina, ka uz ceļiem gandrīz puse no visiem nāves gadījumiem ir starp neaizsargātākajiem satiksmes dalībniekiem, tostarp ik gadu ceļu satiksmes negadījumos iet bojā 4% velosipēdistu. Ar mērķi samazināt bojā gājušo velosipēdistu skaitu ”Volvo Trucks” īstenos globālu iniciatīvu, kurā informēs riteņbraucējus par drošu uzvedību uz ceļa.

Jaunā globālā mācību programma ”Pamani un esi pamanīts” ir paredzēta riteņbraucējiem no 12 gadu vecuma. Programma ir turpinājums ”Volvo Trucks” īstenotajai satiksmes drošības kampaņai bērniem ”Apstājies. Paskaties. Pamāj.”.

Pēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas datiem, pēdējo piecu gadu laikā ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros bijuši iesaistīti velosipēdisti, ir pakāpeniski pieaudzis. Pērn ir notikuši 546 ceļu satiksmes negadījumi, kuros bija iesaistīti velosipēdisti. Jauno “Volvo Trucks” iniciatīvu Latvijā iecerēts īstenot pēc sociālās kampaņas ”Apstājies. Paskaties. Pamāj.”.

Programma ”Pamani un esi pamanīts” veidota tā, lai to varētu izmantot skolēni no 12 gadu vecuma, taču tā ir piemērota arī, piemēram, satiksmes drošības organizācijām, kas strādā ar pieaugušiem. Programmas pakotne ietver palīgmateriālus pasniedzējam, tostarp prezentāciju materiālus, filmas un praktiskus uzdevumus.

 


Foto: pinterest

Saistītās tēmas: Pamani un esi pamanītsRiteņbraucēji

youtube icon
Abonēt youtube