Amerikāņu un britu zinātnieki salīdzinājuši Floridas iedzīvotāju mirstību pirms un pēc valsts tiesību doktrīnas īstenošanas. Šī “tiesību un aizsardzības teorija” dod īpašniekam tiesības savā mājā aizsargāt sevi ar jebkādiem līdzekļiem, pat nogalinot iebrucēju vai pretinieku, kas uzbrūk viņa īpašumam. Pētījums ticis publicēts “JAMA International Medicine”.

Pēc “tiesību un aizsardzības teorijas” ieviešanas turpmākajos gados (2014.-2015.) vidējie mirstības rādītāji mēnesī, kas saistīti ar ieroču iesaistīšanu, pieauguši par veselu 31%, salīdzinot ar 1999.-2004. gadu. Tā rezultātā mirstības pieaugums ir skāris visas Amerikas demogrāfiskās grupas.

Zinātnieki ir novērojuši, ka tajā pašā laika periodā Ņujorkā, Ņūdžersijā, Ohaio un Virdžīnijā, kur šī teorija juridiski nav noteikta, būtiskas mirstības izmaiņas nav. Protams, eksperti izslēdz mirstību, kas saistīta ar pašnāvībām ekonomisko faktoru rezultātā 2008. un 2009. gadā.

Pētījuma autori redz iemeslu “tiesību un aizsardzības teorijas” izaugsmei un ļaunprātīgai izmantošanai un aicina Floridas iestādes atteikties no šīs teorijas legalizēšanas.

Saistītās tēmas: AmerikaMirstībaSlepkavības

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube