Latvijā pilsonību kopš 2010.gada ir ieguvuši četri bēgļi, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Naturalizācijas pārvaldes vadītājs Igors Gorbunovs.

Šie cilvēki ir no Sudānas, Baltkrievijas un Uzbekijas. Šādu gadījumu gan ir maz, atzina Gorbunovs.

Arī nepilsoņu interese par Latvijas pilsonības iegūšanu nemainīgi saglabājas maza – trīs gadu laikā ap 1000 personas izteikušas šādu vēlmi.

Savukārt pieaug ārzemju iedzīvotāju interese par Latvijas pilsonības iegūšanu – pārsvarā no Krievijas, Baltkrievijas un Ukrainas, norādīja Gorbunovs. Ir arī atsevišķi gadījumi, kad, izmantojot iespēju iegūt dubultpilsonību, interesi izrāda ASV, Anglijas un Vācijas iedzīvotāji.

Runājot par nepilsoņu zemo interesi iegūt Latvijas pilsonību, PMLP pārstāvis norādīja, ka cilvēki neredz izdevīgumu, proti, pilsonības iegūšana faktiski neko daudz nedodot. Nav materiālās ieinteresētības faktora, viņš norādīja. Tāpat liela daļa uzskata, ka pilsonība pienākas automātiski un gaida uz kaut kādām izmaiņām likumdošanā, citi atkal domā, ka nenokārtos vajadzīgos eksāmenus, sprieda Gorbunovs.

Kopumā gan esot redzama tendence uzlaboties nepilsoņu valodas pašnovērtējumam, arī valodas eksāmenu nokārto vairāk personu.

 


Foto: baltic-ireland.ie

Saistītās tēmas: LatvijasPilsonībaPMLP

youtube icon
Abonēt youtube