Globalizācija pasaulei sniegusi daudzus labumus, tomēr tās kurss ir jālabo, lai risinātu pieaugošo nevienlīdzību, trešdien paziņojis ASV prezidents Baraks Obama.

“Ir jālabo globalizācijas globālais ceļš,” vizītē Atēnās pavēstīja Obama.

“Kad mēs redzam cilvēkus, globālās elites bagātas korporācijas dzīvojam pēc pilnīgi citiem noteikumiem, izvairoties no nodokļiem, manipulējot ar trūkumiem noteikumos, (..) tas rada dziļu netaisnīguma sajūtu,” piebilda Obama, kurš devies savā pēdējā Eiropas vizītē.

Vizītes laikā ASV prezidents ir vairākkārt norādījis uz dusmām, kas novedušas pie populistu panākumiem Eiropā un ASV.

Otrdien Obama brīdināja, ka pasaulei jāsargās no rupja nacionālisma vai etniskās identitātes, kas balstās pieejā “mēs” pret “viņiem”.

Obama savas vizītes laikā vēlas nomierināt ASV Eiropas sabiedrotos, kurus satraukusi Donalda Trampa negaidītā uzvara ASV prezidenta vēlēšanās.

Īpašas bažas eiropiešos izsaukuši Trampa neviennozīmīgie izteikumi par NATO.

Obama Grieķijā uzsvēra, ka spēcīga un vienota Eiropa nāk par labu ASV un NATO ir “absolūti nepieciešama” Savienoto Valstu drošībai un labklājībai.

Viņš norādīja, ka NATO “nodrošina vērā ņemamu kontinuitāti” pat apstākļos, kad mainās ASV valdība.

Līdzšinējais Baltā nama saimnieks piebilda, ka gan demokrātu, gan republikāņu administrācijas vienmēr aliansi uzskatījušas par “absolūti nepieciešanu”.

Trešdien viņš dosies uz Vāciju, kur tiksies ar kancleri Angelu Merkeli, ko Obama nosauca par, “iespējams, (..) manu tuvāko starptautisko partneri šos pēdējos astoņus gadus”.

Obamam Vācijā paredzēta tikšanās arī ar Francijas prezidentu Fransuā Olandu, Lielbritānijas premjerministri Terēzu Meju un Itālijas premjeru Mateo Renci.

 


Foto: reuters

Saistītās tēmas: GlobalizācijaObama

Komentāri 0

youtube icon
Abonēt youtube